Adrien Moerman: "Hayır diyemedim, bu Anadolu Efes!"

Anadolu Efes'in Barcelona'dan transferi Adrien Moerman, Sporx'e konuştu: "Anadolu Efes çok hızlı geldi. "Hayır" diyemedim. Çünkü, biliyorsunuz bu Anadolu Efes."

Adrien Moerman: 'Hayır diyemedim, bu Anadolu Efes!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Eylül 2018 15:41
Anadolu Efes'in bu yaz Barcelona'dan transfer ettiği Fransız forvet Adrien Moerman, Sporx'ten Hakan Celep'e özel açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes'in bu yaz yaptığı transferleri değerlendiren Moerman, "Anadolu Efes çok yeni bir takım kurdu. Birçok oyuncu değişti. Burada birçok yeni yüz var. Bu çok güzel, çok hoş bir durum. Takımda her oyuncunun hedefleri var. Çok iyi bir kadro kuruldu ve iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum. Hazırlık maçlarında çok iyi oyunlar oynadık. Çok yetenekli, çok tecrübeli oyuncular var. Harika bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"ANADOLU EFES EN İYİ SEÇENEKTİ"

Transfer sürecini değerlendiren Fransız yıldız, "Ben Barcelona'dayken menajerimden bir telefon geldi. Barcelona benimle sözleşme yenilemek istiyordu. Anadolu Efes çok hızlı geldi. "Hayır" diyemedim. Çünkü, biliyorsunuz bu Anadolu Efes. İyi bir kadro, iyi bir EuroLeague kulübü. Benim için Anadolu Efes en iyi seçenekti. Diğer tüm seçeneklerden daha iyiydi, en iyisiydi." açıklamasını yaptı.

"ANADOLU EFES, HARİKA BİR KADRO KURUYORDU"

Anadolu Efes'ten ilk teklif geldiğinde çok heyecanlandığını belirten Moerman, "Barcelona'da çok fazla beklemek ve kalmak istemiyordum. Oyuncular, geleceklerinin hemen belli olmasını ve sözleşme imzalamayı isterler. Anadolu Efes de burada harika bir kadro kuruyordu. Benden hemen önce de Rodrigue Beaubois imzalamıştı. Takıma 1 Fransız oyuncu dahil edilmişti ve benim çok iyi bir arkadaşımdı. Anadolu Efes'ten teklif gelir gelmez kabul ettim, hiç beklemedim." dedi.

Bu sezonki hedeflerini açıklayan yıldız oyuncu, "Bireysel olarak iyi bir sezon geçirmek, iyi performans göstermek ve bu performansımla takımımın galibiyetine katkı sağlamak istiyorum. Benim karakterim sahada her zaman galibiyet için mücadele etmektir. Takımımın faydası için her an çabalamaktır. Takım olarak, tüm oyuncular buraya kupalar kazanmak için geldiler. Önümüzde çok uzun bir sezon var." sözlerini kullandı.

"HERKES BAŞARIYA YARDIMCI OLMAK İÇİN GELDİ "

Hazırlık kampından bu yana transferlerin adaptasyon süreci hakkında konuşan Fransız oyuncu, "Bence yeni transferlerle birlikte Anadolu Efes kadrosu çok iyi oldu. Herkes buraya Anadolu Efes'in başarısına yardımcı olmak için geldi. Bu sayede ilk günden itibaren aramızda iyi bir kimya oluştu. Bence en iyi takımlar, kimyalarını doğru oturtmuş takımlardır. Takım gibi takım olmuşlardır. Başarıya ulaşmanın yolu budur. Mükemmel bir sezon geçirmek istiyorsak da başladığımız gibi, böyle devam etmeliyiz." değerlendirmesini yaptı.

"BEAUBOIS'E TARİHİ YERLERİ, GÜZEL RESTORANLARI GÖSTERDİM"

Bu yaz Anadolu Efes'in bir diğer transferi olan Fransız yıldız Rodrigue Beaubois ile arkadaşlıklarının eskiye dayandığını da ekleyen Moerman, "İstanbul'a geldikten sonra Rodrigue Beaubois ile görüştük ve birlikte şehri gezdik. Daha önce 2 yıl Türkiye'de oynamıştım. Buradaki güzel ve tarihi yerleri, iyi restoranları ona gösterdim. Daha dün birlikte bir yere gittik ve çok hoşumuza gitti. Bir oyuncu, başka bir ülkeye gittiği zaman her şeyi öğrenmeli bence. Onun için ihtiyacı olan her şeyde ben yardımcı olacağım. İstanbul'u çok iyi biliyorum. Birçok iyi Türk restoranı biliyorum. Türk yemeklerini çok seviyorum zaten. Her türlü güzel yemeğe açık biriyim. Köftelere ve İskender'e bayılıyorum. Tüm Türk yemeklerine bayılıyorum." dedi.

BARCELONA MI, İSTANBUL MU?: "İSTANBUL'U SEÇERİM"

İstanbul ve Barcelona şehirlerini değerlendirmesini istediğimiz Moerman, "İstanbul ve Barcelona birbirinden çok farklı şehirler. İstanbul'u seviyorum, çünkü çok büyük bir şehir. Barcelona'yı seviyorum, çok güzel havası olan bir şehir. Sürekli sıcak, sürekli güzel bir hava. Fakat, ikisinden birini seçecek olsam İstanbul'u seçerim." yorumunu yaptı.

MOERMAN'DAN ANADOLU EFES TARAFTARLARINA MESAJ

Son olarak Anadolu Efes taraftarlarına seslenen Adrien Moerman, "Anadolu Efes taraftarları, her ne olursa olsun bizi desteklesinler. Tüm sezon boyunca desteğe ihtiyacımız olacak. Biliyorsunuz, sezon çok uzun ve belki de yolun sonunda zirveye çıkacağız." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
TÜMÜ