Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, VR koltuklarıyla sezonluk bilet satabilir!

NBA başkan yardımcısı Mark Tatum, 5G teknolojisindeki gelişmelerin, taraftar deneyiminde daha fazla yeniliğe yol açabileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA başkan yardımcısı Mark Tatum, 5G teknolojisindeki gelişmelerin, taraftar deneyiminde daha fazla yeniliğe yol açabileceğini söyledi.

Tatum, ligin bubble sırasında teknolojik açıdan birkaç ders aldığını da sözlerine ekledi:

"Bant genişliği hızları arttıkça, 5G hızlandıkça bu deneyim daha kapsamlı hale gelecek ve insanların bunu deneyimlemek ve sanal gerçekliğe uyum sağlamak için fırsatların artacağını düşünüyorum."

Facebook için Global Sports Media ve League Partnerships başkanı Rob Shaw, birkaç NBA takımının önümüzdeki sezonda sezonluk bilet sahipleri için VR (Sanal Gerçeklik) koltukları ekleme konusunda iletişime geçtiğini söyledi.

Facebook, bubble'da kullanılan "ray kamerası" üzerinde çalışmıştı.

Tatum, "Taraftarlarımızın %99'u bir NBA arenasına asla adım atmamış. bu nedenle ligin, içeriği televizyon dışındaki taraftarlara getirmeye çalışması gerekiyor - bu da yeni gelir akışları için fırsatlar sağlayabilir." şeklinde konuştu.

Tatum ayrıca, ligin TV reytinglerinin düşmesinden endişe etmediğini de sözlerine ekledi. Ligin, geçtiğimiz yıla göre %63 artışla, playoff sırasında 300 milyonun üzerinde YouTube görüntülemesi aldığı görülmüştü:

"İleriye dönük inanılmaz bir potansiyelimiz var. İşimizde gördüğümüz büyümenin daha da artmaya devam edeceğini düşünüyorum."