Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, Beyaz Gölge iş birliğiyle Avrupa'nın ilk tam zamanlı NBA basketbol okulunu açıyor

NBA, Türkiye'nin öncü spor organizasyonu markalarından Beyaz Gölge ile birlikte gerçekleştirilecek NBA Basketbol Okulu'nun 7 Aralık itibarıyla faaliyetlerine başladığını duyurdu.

NBA, BEYAZ GÖLGE İŞ BİRLİĞİYLE AVRUPA'NIN İLK TAM ZAMANLI NBA BASKETBOL OKULUNU AÇIYOR
 
NBA'in genç basketbolcu adaylarına kapılarını açtığı program, 7 Aralık – 15 Haziran tarihleri süresince İzmir'de faaliyet gösterecek.
 
NBA, Türkiye'nin öncü spor organizasyonu markalarından Beyaz Gölge ile birlikte gerçekleştirilecek NBA Basketbol Okulu'nun 7 Aralık itibarıyla faaliyetlerine başladığını duyurdu. İzmir'deki Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nin spor salonunun ev sahipliğindeki program, NBA'in Türkiye'deki teknik faaliyetlerinden sorumlu direktörü Phil Galvin ve Beyaz Gölge'nin kurucusu Burçin Badem'in yönetiminde gerçekleştirilecek.

6-16 yaş aralığındaki kız ve erkek sporcuların katılabileceği, NBA gözetiminde, uzman kadro tarafından oluşturulmuş müfredat doğrultusunda hafta boyunca uygulanacak program süresince sporcular; toplu ve topsuz idmanlar, kuvvet ve kondisyon çalışmaları, mental gelişim programları gibi birçok çalışma ile hazırlanacak. ''NBA Tarzıyla Öğren' parolasıyla yapılandırılan NBA Basketbol Okulu; sporcu adaylarının teknik gelişimlerinin yanı sıra dürüstlük, oyun etiği, takım olgusu, saygı ve kararlılık gibi kişisel gelişim unsurlarına odaklanan bir yaklaşımla hizmet verecek.

NBA Basketbol Okulu için kayıt süreci devam ediyor. Detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyen sporcu adayları ve ebeveynler, info@beyazgolge.org adresine e-posta göndererek program detayları hakkında bilgi edinebilirler.
 
NBA ile Beyaz Gölge arasında devam eden anlaşma kapsamında geride kalan iki sezon boyunca iki NBA kampı gerçekleştirildi. Nisan 2018'de Kartepe'de düzenlenen kampın yanı sıra, Kasım 2019'da İzmir'de tamamlanan kamp organizasyonuna toplamda 200'den fazla kız ve erkek sporcu adayı katıldı. Bugün itibarıyla faaliyete geçen NBA Basketbol Okulu ise bölgede sezon boyu devam edecek ve 15 Haziran'da sona erecek. 
 
Meyer: Büyük Heyecan Duyuyoruz

NBA'in Avrupa'daki Basketbol Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Neal Meyer, ''Daha önce Türkiye'de düzenlediğimiz kamp organizasyonlarının ardından, bir sonraki aşama olan NBA Basketbol Okulu'nun faaliyete geçtiğini duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz'' dedi. Neal, ''Bu programla birlikte Türkiye'deki faaliyetlerimizi genişletmek ve bu bölgedeki yetenekli gençlere güçlü bir kariyer rotası çizebilmek istiyoruz'' sözleriyle memnuniyetini dile getirdi.