Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron: "MJ ve Kobe gibi oyuncularla adımın geçmesi, gerçeküstü"

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, NBA tarihi sayı krallığında Kobe Bryant'ı geçmeye 18 sayı uzakta olması konusundan bahsetti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, NBA tarihi sayı krallığında Kobe Bryant'ı geçmeye 18 sayı uzakta olması konusundan bahsetti.

LeBron, listede Kobe'yi geçmeye sadece 18 sayı uzakta ve Bryant'ın yirmi yıl boyunca giydiği aynı Lakers formasını giymesinin 'gerçeküstü bir duygu' olduğunu belirtiyor..

James, dün geceki Brooklyn Nets galibiyeti sonrası yaptığı röportajda bir kilometretaşına yaklaşırken belli bir düşünce şeklinin olmadığını, sadece oyununu oynayacağını ve bu sayı krallığını düşünmeyeceğini paylaştı:

"Bunlara yaklaştıkça özel bir şey düşünmem. Ben sadece oyunumu oynarım ve doğal bir şekilde gelmesini isterim. Ama her ne zaman büyük oyuncularla adım geçse, mesela bu yıl adım Michael Jordan'la geçti, asist rekorunda Isiah Thomas'la geçti, şimdi de Kobe Bryant'la geçiyor - ki kendisi çocukken kesinlikle örnek aldığım biridir, liseden NBA'e direk giden biri olduğu için. Sırf bu yönüyle ilham vericiydi zaten. Şimdi de onun 20 yıl giydiği aynı formayı giymek, bu denli tarihi bir organizasyonda oynamak ve 8 ile 24 numaralarını çocukluğumda ve kariyerimde izlemiş olmak, gerçeküstü bir his."