•  
  Dilmen: "G.Saray ne yapıp edip, onu alsın"
 •  
  'Üç kez Şampiyonlar Ligi kazanan Kroos'tan utan'
 •  
  "Seri'nin yerine İRFAN olsa G.Saray kazanırdı"
 •  
  Ve Zeki Çelik, FIFA 20'de bir "YILDIZ" gibi parladı
 •  
  F.Bahçe'nin "ELMAS'ı AYRILMAYI çok istiyor!

Berat Alphan: "Marmara TUR'u özlemiş"

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun farklı bölgeleri ziyaret etmeyi sürdüreceğini belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı ve Yarış Direktörü Berat Alphan, TUR öncesindeki uzun süreli çalışmalarının meyvesini topladıklarını ifade etti.

Kaynak: Sporx.com
Berat Alphan: 'Marmara TUR'u özlemiş'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Nisan 2019 15:58
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun farklı bölgeleri ziyaret etmeyi sürdüreceğini belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı ve Yarış Direktörü Berat Alphan, TUR öncesindeki uzun süreli çalışmalarının meyvesini topladıklarını ifade etti.

"Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu World Tour takvimindeki üçüncü yılını geçiriyor. Sizin açınızdan yarış nasıl devam ediyor?"

- Çalışmalarımıza geçen yılki TUR'un hemen sonrasında başladık. Öncelikle rotayı belirledik. Konaklama, start finiş noktaları, minimum transfer gibi birçok unsur üzerinde yoğunlaştık. Dört etap sonunda planlarımızın büyük bir kısmının tuttuğunu gördük. Bu bizi çok mutlu etti. Ayrıca Marmara Bölgesi halkı TUR'u özlemiş, herkes bize neden daha önce gelmediğimizi soruyor. Bu da bisiklet kültürünü doğru bir şekilde aşıladığımızın göstergesi.

"GERİ DÖNÜŞLERDEN MEMNUNUZ"

"Takımlardan nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?"

- Yorumlar çok güzel. Bir aksaklık olmaması adına atılması gereken her adımı TUR öncesinde hesaplayıp gerekli önlemleri alarak ilerliyoruz. Aldığımız geri dönüşlerden çok memnunuz.

"UCI Komiserleri de yarışı takip ediyor. Onların yorumları nasıl?"

- Hep World Tour'la ilgili aksaklıklar var mı sorusunu duyuyoruz. Ama bu yıl da yarış komiserleri bu organizasyonun World Tour'a ait olduğunu ve her türlü ihtiyacın olması gerektiği gibi karşılandığını belirtti. Bu sene burada olan komiser geçen yıl da Türkiye'de idi ve yaptığımız görüşmede çok olumlu gelişmelerle karşılaştığını dile getirdi.

ÜZERİNE KOYMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

"World Tour kategorisinde devam edecek miyiz?"

- Biz bir World Tour yarışı olarak yapılması gerekenleri fazlası ile hayata geçiriyoruz. Bu sene 21 takımla yarışın başlayacağını düşünürken bir anda 17 takıma düştük. Doğru bildiğimizi, elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Seneye kurallar değişecek ve UCI yeniden belli sayıda takımın katılımını garanti edecek, biz de üzerine koymak için çalışacağız.

KARADENİZ BÖLGESİ DE PLANLAR ARASINDA

"Tur önümüzdeki yıllarda da farklı bölgeleri ziyaret etmeyi sürdürecek mi?"

- Bu değişikliklerin çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. Elbette hava koşullarını da göz önünde bulunduruyoruz. Örneğin Karadeniz Bölgesi de planlarımız arasında. Antalya, Alanya gibi bölgeler yıllarca TUR'a çok güzel ev sahipliği yaptı. Misyonlarını en iyi şekilde yerine getirdiklerini düşünüyoruz. Bu bölgelerde çok sayıda takım kış döneminde antrenman yapıyor. Elbette Akdeniz'e, Ege'ye geri döneceğiz ama bu TUR'a hiç ev sahipliği yapmamış yerler de var.

"Sakarya 2020'de Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası organize edilecek. O yarış için neler söylersiniz?"

- Sakarya Türk sporuna yeni bir kan oldu. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi çok hızlı bir şekilde tamamlandı, son etabımızın startını da orada vereceğiz. Önemli olan bu yapılan tesisleri yaşatabilmek. Orada gençlerimiz bisiklet sporuna teşvik ediliyor. Türk bisikleti bu gibi yatırımlarla ve destekçilerle ilerleyecektir.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ