Turkcell Sesi Görenler Deplasmanlı B1 Futbol Ligi'nde fikstür belli oldu

28 Nisan'da başlayacak Turkcell Sesi Görenler Deplasmanlı B1 Futbol Ligi'nde yeni sezonun fikstürü belirlendi.

Haber; AA
Turkcell Sesi Görenler Deplasmanlı B1 Futbol Ligi'nde fikstür belli oldu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Nisan 2018 15:43
Turkcell Sesi Görenler Deplasmanlı B1 Futbol Ligi'nde 28 Nisan'da başlayacak 2018 sezonunun kura çekimi Ankara'da yapıldı. 

Manhattan Otel'de yapılan kura çekimine Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ve kulüp temsilcileri katıldı. 

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Gürsoy, kura çekiminde yaptığı konuşmada, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in göreve gelmesiyle revize ettikleri engelliler koordinasyon kuruluyla görme engelliler futbolunun kaderinin belirlendiğini söyledi. 

Gürsoy, geçen 6 yıllık dönemde hem Avrupa hem de dünya ülkeleri arasında tek deplasmanlı ligi oluşturduklarını belirterek, sponsorların da işin içine girmesinin önemli bir katkı sağladığını dile getirdi. 

Görme engelli futbolunda Türkiye'nin dünyada en büyük yapıya sahip olduğunun altını çizen Gürsoy, "Belediyeler de işin içine girmeye başladı. Artık halkalar yavaş yavaş tamamlanıyor. Teknik anlamda oyuncularımızın seviyesi en üst noktada. Hep beraber Dünya Şampiyonası'nda kürsüde yer almayı bekliyoruz." ifadelerini kullandı. 

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Sayyıdan ise federasyon bünyesinde 8 kategoride faaliyet gösterdiklerini vurgulayarak, futbolun en önemli etkiyi yarattığını belirtti. 

TFF'nin ve sponsorları Turkcell'in verdiği desteğin önemine değinen Sayyıdan, "Lig kurulurken birçok kesimden ve kişiden önemli destekler aldık. Engelliler ve engelsizler olarak aynı toplum içindeyiz. Aynı sorunları, aynı tasaları, aynı kıvançları ve aynı mutlulukları yaşıyoruz." diye konuştu. 

Engellilerin başardıklarıyla engelsiz vatandaşlara ders verdiğini dile getiren Sayyıdan, "Mutluluk ve mutsuzluk, başarı ya da başarısızlıkla olur. İnanmak, çalışmak ve kendine güvenmek en önemlisi. 20 yılı aşkın süredir Türkiye'de engelli sporları yapılıyor. Bu sürede kat ettiğimiz mesafe, diğer federasyonların üzerinde. Bunu anlatmak da değerli basınımıza düşüyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol Ligi'nde 2018 sezonunun ilk hafta maç programı şöyle: 

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü-Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübü 

İzmir Çağdaş Görme Engelliler Spor Kulübü-Anadolu Engelliler Spor Kulübü 

Kırıkkale 15 Temmuz Demokrasi Engelliler Spor Kulübü-Türkiye Görme Engelliler Derneği (TURGED) 

Osmanlıspor-Denizli Görme Engelliler Spor KulübüTümü
TÜMÜ