Nihat Kırmızı: "Galatasaray, Türk futbolunun %80'idir!"

Galatasaray Sportif A.Ş Yöneticisi Nihat Kırmızı, Hatayspor karşısında alınan 4-2'lik yenilginin ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; NTVSpor, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Nihat Kırmızı: 'Galatasaray, Türk futbolunun %80'idir!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2022 21:59
Son güncelleme 17 Ocak 2022 00:13
Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Atakaş Hatayspor, Galatasaray'ı 4-2 mağlup etti. Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent, takımın başındaki ilk maçında sahadan puansız ayrıldı.

Bu sonuçla Galatasaray, haftayı 27 puanla 13. sırada tamamlarken, Atakaş Hatayspor ise 35 puan ile 3. sırada yer aldı.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray Sportif A.Ş Yöneticisi Nihat Kırmızı, "Galatasaray haksızlığa uğrarsa herkes bunun bedelini öder. Türk futbolunun %70, %80'i Galatasaray'dır. Biz olmazsak Avrupa'ya takım gönderemeyiz" dedi. 

"BUNUN BEDELİNİ HERKES ÖDER"

Sarı-kırmızılı yönetici "Yeni hocamıza güveniyoruz. İyi başlangıç yapmak isterdik, hocamızın iyi başlangıç yapmasını isterdik maalesef olmadı. Fakat bundan sonraki maçkarda eminiz ki takımımız iyi yolda. Maçın sonucunu değerlendirecek olursak da hakemlerle ilgili çok şey söylemek isterim, çok şey konuşmak isterim ama futbol kamuoyuna bırakıyorum, taraftalarımıza bırakıyorum. Bu tarz bir hakem yönetiminde gerçekten çok üzgünüz. Bunun için herkesi göreve çağırıyorum. Özellikle federasyonu, kurulları, Merkez Hakam Kurulu Başkanı'nı. Bunların hepsini göreve çağırıyoruz. Bizim istediğimiz sadece adaletli bir yönetim. Başka bir şey istemiyoruz. Penaltı istemiyoruz, herhangi bir faul, taç bile verilsin istemiyoruz. Sadece adalatli yönetim istiyoruz. Boey'in faulü verilmiyor, arkasından neler oluyor? Ofsayt pozisyonlarını gördünüz, kırmızı kart pozisyonlarını gördünüz. Biz bunları canlı izledik. Tabii ki tekrar tekrar izleyeceğiz. İçeride uzun süredir bakıyoruz bunlara. Camiamız kendi içerisinde ufak tefek sorunlar yaşayabilir fakat dışarıdaki tüm müdahalelere karşı biz tek yürek, tek vücut olacağız ve hepsinin hakkından geleceğiz. Galatasaray, Türkiye'nin hatta dünyanın en büyük camialarından biridir. Kimse Galatasaray'la bu şekilde oyun oynamaya kalkmasın, bundan çok pişman olacaklardır. Bunu çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bugünden itibaren tüm Galatasaray camiası, tüm yönetimimiz, biliyorsunuz biz federasyona karşı ve MHK'ya karşı pozitif adımlar atmak istedik. Sezon başından bu yana elimizden geldiğince doğru hareketler yapmaya çalıştık. Uğradığığımız haksızlıkları kendilerine anlatmaya çalıştık. Biz bir şey yapmıyoruz sanıldı ama biz çok şey yaptık. Bundan sonra daha şiddetli yapacağız, fiziksel şiddet olarak algılanmasın bu. Biz camiamızı da arkamıza alarak bunun düzelmesi için elimizden geleni yapacağız. Galatasaray haksızlığa uğrarsa herkes bunun bedelini öder. Türk futbolunun %70, %80'i Galatasaray'dır. Biz olmazsak Avrupa'ya takım bile gönderemeyiz. Galatasaray'ın bu sene Avrupa'ya gidemeycek olması, Türk futbolu için büyük bir kayıptır. Bu sene Galatasaray Avrupa'da olmasaydı, belki de Şampiyonlar Ligi'ne takımımız gidemeyecekti. Hakemlerin yaptıkları Türk futbolu için utanç verici bir durumdur. Canımız yandı. Biz sadece ve sadece adaletli olmalarını istiyoruz. Tüm federasyon yetkililerini göreve davet ediyorum. Tabii ki federasyonla görüşeceğiz, konuşacağız. Bunları anlatacağız, tartışacağız. Nedenlerini soracağız, neden bu şekilde sezon başından bu yana yapıldığını soracağız. Bizim içerideki yaptığımız yeniliklere onlar müdahale etmek istiyorlarsa, çok beklerler, edemezler. Bu fırsatı onlara vermeyeceğiz. Dışarıdan hiçbir kimse, camia, kurum Galatasaray'ın içine müdahale edemez. Galatasaray, büyük bir camiadır. Kendi içinde ayağa kalkmasını bilir. Galatasaray, kendi gücünü çok iyi bilir." açıklamasını yaptı. 

GALATASARAY CAMİASI, FATİH TERİM...
"FENERBAHÇELİLER, BEŞİKTAŞLILAR..."


Galatasaray camiası ve Fatih Terim hakkında konuşan Nihat Kırmızı "Çok büyük bir ayrışma yok. Galatasaray camiasında hiçbir zaman çok büyük bir ayrışma olmaz. Fatih hocayı hepimiz çok seviyoruz. Galatasaray'a uzun yıllar hizmet vermiş, birçok kupasında beraber olduğumuz, camianın en önemli isimlerinden bir tanesi. Bazen yol ayrılıkları olabiliyor, bunu böyle değerlendirmek lazım. Belli kesimler sosyal medyadan, twitter'dan mesaj vermeye çalışıyorlar, belki benim konuşmamdan sonra da devam edecek ama bu çok büyük bir ayrılık olarak görülmesin. Tabii ki her fikir ayrı olamaz, tercihlerimiz tartışılabilir, beğenilmeyebilir. Ama biz tercihlerimizin doğru olduğunu düşünüyoruz. Fatih hocamız Galatasaray'a çok büyük hizmetler vermiş, bundan sonra da vermeye devam edecektir. Bu maçı da kazanmamızı en çok Fatih hoca isterdi. Bundan sonraki maçları kazanmamızı da en çok Fatih hoca ister. Yeni hocamıza da yine en çok Fatih hoca destek olacaktır. Fatih hocaya kalsa zaten bunlar yaşanmaz. Fatih hoca dışında da camiayı bölmek isteyenler... Bunları yapanlar, ne diyeyim, bizim rakiplerimiz. İsim vermek istemiyorum ama Fenerbahçeliler ve Beşiktaşlılar da araya girerek, bizim taraftarımızı gaza getirerek bazı şeyler sosyal medya üzerinden, adı operasyon deniliyor ama ben öyle demiyorum. Bunlar bizim için çok önemli şeyler değil. Galatasaray, camiası da o değil zaten, Galatasaray camiası çok büyük bir camia. Galatasaray, böyle zamanlarda birlik beraberlik içerisinde olmasını bilir. Fikir ayrılıkları varsa, yeri zamanı geldiği zaman bunu yaparlar. Yeri zamanı da bellidir bizi eleştirmeyi de bilir. Ama bu şekilde Galatasaray'ın kötü gittiği bir dönemde, sosyal medya üzerinden Galatasaray'ın daha da kötüye gitmesi için bir şeyler yapanlar Galatasaraylı olabilir mi, ancak Fenerbahçeli olur, belki Beşiktaşlı olur. Ya da başka bir rakibimizin taraftarı olabilir. Onların arkasına takılmak da hiçbir Galatasaraylıya yakışmaz. Onlara da rica ediyorum artık sosyal medya üzerinden hem bunu yapıyorlar, hem de biz operasyon yapıyoruz diyorlar. Kendi kendilerini, Galatasaraylılıklarını inkar etmiş oluyorlar. Maalesef, bunları yaşadık son birkaç günde. Fatih hocacı denen bir şey çıktı, ben öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bence, en çok Fatih hovca burada Galatasaray'ın kazanmasını isterdi. Bundan sonraki maçlarımızı da ister Fatih hoca çünkü Galatasaraylı, herkes kadar Galatasaraylı. Bizim kadar, hatta herkesten daha fazla Galatasaraylı. Hiç kimse Fatih hocanın adını kullanarak sosyal medyadan operayon yapıyoruz falan demesin. Bunlar olsa olsa anca Fenerbahçe'nin ya da başka bir kulübün taraftarlarıdır." dedi.

TRANSFER VE MAAŞ AÇIKLAMASI

Transfer ve maaş sorusunu da yanıtlayan Nihat Kırmızı "Hoca geleli daha 3-4 gün oldu. İlk defa takımı sahada görüyor. Hocanın isteklerini değerlendireceğiz. Onun dışında takımın herhangi bir maaş sorunu yok. Dediğim gibi birileri bunları yazmaya çalışıyor." diye konuştu.Tümü
 Reklam