Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe'nin Pau'ya 2008'de yaptığı acımasız hareket, işe yaramış!

Kobe Bryant, İspanya'ya karşı ABD Milli Takımı ile kazanmış olduğu 2008 Olimpiyat altın madalyasını, eski takım arkadaşı Pau Gasol'un dolabına astığı andan bahsetti.

Kobe Bryant, İspanya'ya karşı ABD Milli Takımı ile kazanmış olduğu 2008 Olimpiyat altın madalyasını, eski takım arkadaşı Pau Gasol'un dolabına astığı andan bahsetti.

Hareketi takdir etmeyen Gasol için, Kobe bu durumun kendisinin oyunu ve tavrının bir tık daha yükselmesine yardımcı olduğuna inandığını açıkladı:

"Bu hikayeyi anlattığımda Pau hep nefret eder. Gerçekten. 2008'de antrenman kampına başlamak için geri gelmiştik ve Pau kampın ilk günü geldiğinde bizim takımla kazandığımız altın madalya, onun dolabında asılıydı. O da ülkesini gerçekten çok sever, onun her şeyi gibidir. Bu yüzden bu onu çıldırtmıştı. 'Pislik herifin tekisin' falan demişti. ben de dedim ki 'Dinle Pau. Celtics'e kaybettin, altın madalyayı bize kaybettin. Üç kere üst üste olmasın şu durum. Bu sene kazanalım. O noktadan sonra bu iş tamamdı. Pau zaten başından beri bir fenomendi. Yalnızca fizikselliğini bizim ihtiyacımız olan bir seviyeye yükseltmesi gerekiyordu, ve yaptı da. Böylece üst üste iki şampiyonluk kazandık."

Kobe ve Pau, 2008'de Celtics'e kaybetse de 2009 ve 2010 sezonlarında Orlando Magic ve Boston Celtics'e karşı NBA Finalleri serisini kazanmıştı.
7/24 NBA TÜRKİYE