Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Griffin: "LeBron'un kontratları takımlar için sürdürülebilir değil"

Cleveland Cavaliers'ın eski genel menajeri David Griffin, süperstar LeBron James'in imzaladığı kontratların takımlar için "sürdürülemez" formüller olduğunu söyledi.

Cleveland Cavaliers'ın eski genel menajeri David Griffin, süperstar LeBron James'in imzaladığı kontratların takımlar için "sürdürülemez" formüller olduğunu söyledi.

2013 yılında Cavaliers'a döndüğünden beri, LeBron James teknik olarak üç ayrı kez serbest oyuncu oldu. LeBron, seçeneklerini açık tutmak için finansal ve organizasyonel olarak esneklik sağlayan oyuncu seçeneklerini içeren bir dizi kısa vadeli kontrat imzaladı. LeBron'un mevcut anlaşması 2019'a kadar sürecek olsa da, bu yaz ya Cleveland ile ya da başka bir takımla yeni bir anlaşma imzalamaya karar verebiliyor.

Cleveland'da iken bu türden anlaşmaların birçoğunu imzalayan Griffin, The Bill Simmons Podcast'de konuk olarak yer alırken organizasyonlar için bu kontratların "sürdürülemez" olduğunu söyledi:

"LeBron her sene tek yıllık bir kontrat imzaladığında, sürdürülebilir olamıyorsunuz. Danny Ainge olamıyorsunuz. O oyunu oynayamıyorsunuz, uğraştığınız şeyler bunlar değil (Geleceğe yatırım). Yakın zamanda kazanmak ve LeBron'u da gelecekte kazanacağına inandığı bir pozisyona ve akıl rahatlığına kavuşturmak zorundasınız. Olabilecek maksimum miktar parayı aldığı tek yıllık anlaşmalardan dolayı gerçekleşen her şey, sürdürülemez bir formül oluyor. Bir noktaya kadar, kendi kendini bu duruma sürüklüyor. Bana kalırsa bu takdir ettiği bir durum, çünkü bu sayede Cleveland önceki takas son gününde yaptıklarını yapabiliyor. Eğer ayrılırsa, Cleveland'ın elinde hiçbir şey kalmaması onun umurunda değil. Umurunda olan şey, Cleveland'ın kendisine yatırım yapacak kadar inanması."

Griffin, geçtiğimiz yılın Haziran ayında Cavs'deki görevinden ayrılmıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE