Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Griffin: "LeBron'un kontratları takımlar için sürdürülebilir değil"

Cleveland Cavaliers'ın eski genel menajeri David Griffin, süperstar LeBron James'in imzaladığı kontratların takımlar için "sürdürülemez" formüller olduğunu söyledi.

Cleveland Cavaliers'ın eski genel menajeri David Griffin, süperstar LeBron James'in imzaladığı kontratların takımlar için "sürdürülemez" formüller olduğunu söyledi.

2013 yılında Cavaliers'a döndüğünden beri, LeBron James teknik olarak üç ayrı kez serbest oyuncu oldu. LeBron, seçeneklerini açık tutmak için finansal ve organizasyonel olarak esneklik sağlayan oyuncu seçeneklerini içeren bir dizi kısa vadeli kontrat imzaladı. LeBron'un mevcut anlaşması 2019'a kadar sürecek olsa da, bu yaz ya Cleveland ile ya da başka bir takımla yeni bir anlaşma imzalamaya karar verebiliyor.

Cleveland'da iken bu türden anlaşmaların birçoğunu imzalayan Griffin, The Bill Simmons Podcast'de konuk olarak yer alırken organizasyonlar için bu kontratların "sürdürülemez" olduğunu söyledi:

"LeBron her sene tek yıllık bir kontrat imzaladığında, sürdürülebilir olamıyorsunuz. Danny Ainge olamıyorsunuz. O oyunu oynayamıyorsunuz, uğraştığınız şeyler bunlar değil (Geleceğe yatırım). Yakın zamanda kazanmak ve LeBron'u da gelecekte kazanacağına inandığı bir pozisyona ve akıl rahatlığına kavuşturmak zorundasınız. Olabilecek maksimum miktar parayı aldığı tek yıllık anlaşmalardan dolayı gerçekleşen her şey, sürdürülemez bir formül oluyor. Bir noktaya kadar, kendi kendini bu duruma sürüklüyor. Bana kalırsa bu takdir ettiği bir durum, çünkü bu sayede Cleveland önceki takas son gününde yaptıklarını yapabiliyor. Eğer ayrılırsa, Cleveland'ın elinde hiçbir şey kalmaması onun umurunda değil. Umurunda olan şey, Cleveland'ın kendisine yatırım yapacak kadar inanması."

Griffin, geçtiğimiz yılın Haziran ayında Cavs'deki görevinden ayrılmıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE