Haber Tarihi: 17 Haziran 2017 15:18 - Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017 14:52

Google'dan Zarif Teyzeye Teşekkür

Google, aramalarına "Lütfen" ile başlayıp "Teşekkür ederim" yazarak bitiren 86 yaşındaki May Ashworth'a teşekkür etti.

Google'dan Zarif Teyzeye Teşekkür
Abone Ol
Google, aramalarına "Lütfen" ile başlayıp "Teşekkür ederim" yazarak bitiren 86 yaşındaki Britanyalı May Ashworth'a resmi Twitter hesabı üzerinden teşekkür etti.
Al Jazeera'nın aktardığı habere göre, 86 yaşındaki Ashworth'un arama motorunda yaptığı aramaya kayıtsız kalamayan şirket, sorusunu da yanıtladı.

Ashworth'un Google'da aramalarını bu şekilde yaptığını, ilk olarak 25 yaşındaki torunu Ben John fark etti. Büyükannesinin bilgisayarını kullanan John, Ashworth'un bütün aramalarının sonunda "Teşekkür ederim" yazdığını gördü. Torun önce "Aman Tanrım! Büyükannemin dizüstü bilgisayarını açtım, ne zaman Google'da bir şey arasa 'lütfen' ve 'teşekkür ederim' yazıyor" diye tweetledi.

Ardından da bu aramalardan birinin ekran görüntüsünü paylaştı. Torunun aktardığı arama "Lütfen Roma rakamları ile yazılan bu numaraları MCMXCVIII çevirin, teşekkürler" idi.

Google'ın buna yanıtı da "Sayın Ben'in büyükannesi. İyi olduğunuzu umuyoruz. Dünyada yapılan milyarlarca aramanın arasından sizinki bizi gülümsetti. Bu arada sorunuzun cevabı 1998. Biz teşekkür ederiz!" oldu.

Torun John, büyükannesine neden aramalarını kibar bir şekilde yaptığını sorduğunu ve aldığı yanıtı şöyle anlattı: "Google aramalarına, şirketin genel merkezindeki insanların yanıt verdiğini düşünüyor. Kibar olursa arama sonuçlarının daha hızlı ekranda belireceğini sanıyor."Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Teknoloji
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok