Google'dan Zarif Teyzeye Teşekkür

Google, aramalarına "Lütfen" ile başlayıp "Teşekkür ederim" yazarak bitiren 86 yaşındaki May Ashworth'a teşekkür etti.

17 Haziran 2017 15:18
Google'dan Zarif Teyzeye Teşekkür
Google, aramalarına "Lütfen" ile başlayıp "Teşekkür ederim" yazarak bitiren 86 yaşındaki Britanyalı May Ashworth'a resmi Twitter hesabı üzerinden teşekkür etti.
Al Jazeera'nın aktardığı habere göre, 86 yaşındaki Ashworth'un arama motorunda yaptığı aramaya kayıtsız kalamayan şirket, sorusunu da yanıtladı.

Ashworth'un Google'da aramalarını bu şekilde yaptığını, ilk olarak 25 yaşındaki torunu Ben John fark etti. Büyükannesinin bilgisayarını kullanan John, Ashworth'un bütün aramalarının sonunda "Teşekkür ederim" yazdığını gördü. Torun önce "Aman Tanrım! Büyükannemin dizüstü bilgisayarını açtım, ne zaman Google'da bir şey arasa 'lütfen' ve 'teşekkür ederim' yazıyor" diye tweetledi.

Ardından da bu aramalardan birinin ekran görüntüsünü paylaştı. Torunun aktardığı arama "Lütfen Roma rakamları ile yazılan bu numaraları MCMXCVIII çevirin, teşekkürler" idi.

Google'ın buna yanıtı da "Sayın Ben'in büyükannesi. İyi olduğunuzu umuyoruz. Dünyada yapılan milyarlarca aramanın arasından sizinki bizi gülümsetti. Bu arada sorunuzun cevabı 1998. Biz teşekkür ederiz!" oldu.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU


Torun John, büyükannesine neden aramalarını kibar bir şekilde yaptığını sorduğunu ve aldığı yanıtı şöyle anlattı: "Google aramalarına, şirketin genel merkezindeki insanların yanıt verdiğini düşünüyor. Kibar olursa arama sonuçlarının daha hızlı ekranda belireceğini sanıyor."Daha fazla göster
yukarı ok