Eusebio taburcu oldu

Portekiz futbolunun efsanevi isimlerinden 70 yaşındaki Eusebio, Polonya'da yüksek tansiyon nedeniyle 4 gün önce kaldırıldığı hastaneden taburcu oldu.

Haber; AA
Eusebio taburcu oldu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Haziran 2012 17:42
Polonya'da yüksek tansiyon nedeniyle 4 gün önce hastaneye kaldırılan Portekiz futbolunun efsanevi isimlerinden 70 yaşındaki Eusebio taburcu oldu.

Polonya'nın batısındaki Poznan kenti valisi Tomasz Stube PAP ajansına yaptığı açıklamada, Eusebio'nun hastaneden ayrılacak kadar iyileştiğini ve uçakla Portekiz'e gittiğini söyledi.

Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılan Portekiz Milli Takımının temsilcisi olarak Polonya'da bulunan Eusebio, geçen cumartesi kriz geçirerek hastaneye kaldırılmış, eski futbol yıldızının yüksek tansiyon sorunu nedeniyle rahatsızlandığı bildirilmişti.

Eusebio, geçen ocak ayında da zatürre başlangıcı nedeniyle Portekiz'de yoğun bakıma alınmış ve 10 gün hastanede kalmıştı. Mozambik asıllı Eusebio, 19 yaşında Benfica forması giymeye başlamış, 1960-1975 yıllarında bu takımda oynamıştı. ''Kara Panter'' lakaplı Eusebio, Portekiz Milli Takımı'nın 1966'daki Dünya Kupası'nda 3'üncü olmasına da büyük katkı sağlamıştı.

İki kez Avrupa gol kralı olan ve 1965 yılında ''Altın Top'' ödülünü kazanan Eusebio, Portekiz Milli Takımı formasıyla 64 maçta 41 gol attı.


Tümü
TÜMÜ