King Kong Mario!

İtalyan basınında İngiltere karşılaşması sonrası çıkan Mario Balotelli karikatürünün büyük tepki toplaması üzerine La Gazetta dello Sport'tan özür geldi.

Haber; Reuters
King Kong Mario!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Haziran 2012 15:17
İtalya'nın önde gelen gazetelerinden La Gazzetta dello Sport İtalya Milli Takımı futbolcusu Mario Balotelli'yi King King olarak gösteren karikatüründen dolayı özür diledi.

İtalya'nın İngiltere ile oyna gazete, Mario Balotelli'yi Londra'nın simgelerinden olan Big Ben kulesine tırmanmış King Kong olarak resmetmişti.

Karikatür yüzünden okurlarından yüzlerce tepki alan İtalyan gazetesi konuyla ilgili bir açıklama yaparak, "Dürüstçe söylemek gerekirse Balotelli karikatürü diğer karikatürlerimiz kadar iyi değildi. Eğer okurlarımız karikatür yüzünden alındılar ve üzüldülerse onlardan özür dileriz" dedi.

Diğer yandan La Gazzetta dello Sport, karikatürün ırkçı bir saldırı içerdiği yünündeki iddialara ise katılmadığını belirterek, "Gazetemiz ırkçılığın her türlüsüyle sürekli mücadele etmiş ve bu tür davranışlara hiç bir zaman prim vermemiş bir işletmedir" dedi.

Manchester Cityli Balotelli, EURO2012 boyunca rakip takım taraftarların sıkça ırkçı tezahüratlarına maruz kalmış hatta sahaya muz bile atılmıştı. Tümü
TÜMÜ