CÜNEYT ARKIN ÖLÜM SEBEBİ NEDİR? (28 HAZİRAN 2022)

Cüneyt Arkın kaç yaşında öldü ve Türkiye yasa boğuldu. Cüneyt Arkın kimdir, Cüneyt Arkın filmleri, Cüneyt Arkın ölüm nedeni diyerek merak edilen soruları cevaplıyoruz. İşte Cüneyt Arkın detaylı bilgileri

28 Haziran 2022 10:15
CÜNEYT ARKIN ÖLÜM SEBEBİ NEDİR? (28 HAZİRAN 2022)
Cüneyt Arkın hayatını kaybetti ve geride bir çok anı ile birlikte sayısız film bıraktı. Sinema sanatçısı Cüneyt Arkın sevilen sinema filmleri ile birlikte neredeyse bir halk kahramanı olacak kadar sevilen bir isim olarak hayata gözlerini yumdu. Peki Cüneyt Arkın aslında kimdir? Cüneyt Arkın'ın özellikleri, Cüneyt Arkın hastalığı neydi?
Cüneyt Arkın konusunda merak edilenler bulunuyor. Bunların başında Cüneyt Arkın ölüm sebebi, Cüneyt Arkın neden vefat etti olarak değerlendiriliyor.

CÜNEYT ARKIN NEDEN ÖLDÜ?

Yeşilçam'ın unutulmaz yıldızı Cüneyt Arkın'ın ölüm nedeni belli oldu.

Verilen bilgilere göre Cüneyt Arkın'ın geçtiğimiz gün evinde kalbi durdu. İstanbul Beşiktaş'ta ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan Cüneyt Arkın 85 yaşında malesef yaşamını yitirdi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU


CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

Cüneyt Arkın'ın gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır. Doğum tarihi ise 8 Eylül 1937'dir. Cüneyt Arkın Eskişehir'de doğdu ve Eskişehir Atatürk Lisesi'ni bitirdi ve 1961'de İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Yeşilçam'ın unutulmaz sanatçısı Arkın Eskişehir'in bir köyünde 1937 yılında doğdu, yokluk içinde büyüdü. Kimliğinde Fahrettin Cüreklibatır yazıyordu. Gazeteci Vecdi Benderli, Cüneyt Gökçer'den Cüneyt; Ramazan Arkın'dan Arkın isimlerini alıp "Cüneyt Arkın" ismini yarattı.


İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Asıl mesleği doktorluk olan Arkın, 1963 yılında "Artist" dergisinin düzenlediği sinema artisti yarışmasına girdi ve birincilik aldı. Kariyerindeki dönüm noktası 1963'te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü'nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması oldu.CÜNEYT ARKIN'IN OYNADIĞI SON 10 FİLM

1998 - Gülün Bittiği Yer
2001 - Bıçak Sırtı
2001 - Gölge Ekibi
2006 - Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu
2007 - Çılgın Dersane
2008 - Çılgın Dersane Kampta
2008 - Afacanlar Sınıfı
2014 - Gulyabani
2014 - Panzehir
2016 - Kafes 2

CÜNEYT ARKIN'IN FİLMLERİ

Cüneyt Arkın yaklaşık olarak 300 filmde rol aldığı biliniyor. Hayatını kaybeden sinema oyuncusu Cüneyt Arkın hangi filmlerde oynadı? Cüneyt Arkın'ın rol aldığı filmler hangileri? sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Daha fazla göster
yukarı ok