Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Hamilton: "Jordan, ona trash-talk yaptı diye Profit'i takaslamıştı"

Eski NBA yıldızı Richard Hamilton, Washington Wizards'dan eski takım arkadaşı Michael Jordan'ın, takım arkadaşı Laron Profit'i nasıl takas ettirdiğini anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA yıldızı Richard Hamilton, Washington Wizards'dan eski takım arkadaşı Michael Jordan'ın, takım arkadaşı Laron Profit'i nasıl takas ettirdiğini anlattı.

Rip, Jordan'ın 2001'de emeklilikten dönmeden önce, zaman zaman Wizards oyuncularıyla antrenman yaptığını söyledi.

Hamilton, kendisi ve takım arkadaşı Laron Profit'in antrenmanları sırasında Jordan'la trash-talk yaptığını ve bir seferinde, çizgiyi aşmış olduğunu düşündüğünü belirtti.

Hamilton, Profit'in bir pozisyonda Jordan'ın üzerinden sayı bulduktan sonra, kendisine "O yaşlanmış dizlerinle beni savunamazsın." dediğini söyledi.

Showtime'ın All the Smoke podcastine konuk olan Hamilton, Jordan'ın "sinirlendiğini" hemen anladığını ve bunu yaz döneminde bile unutmadığını anlattı:

"Çıkış toplantıma gittiğim döneme kadar bunu unutmamıştı ve o sırada takım başkanı olduğu için, toplantıdayken bana 'Rip, senin şu arkadaşın var ya, buradan gidiyor. Ama sen tek başına orada olacaksın, ve ona tekrar imza attırmaya çalışmayacaksın. Tamamen bağımsız kalacaksın.' demişti."

Washington, North Carolina pivotu Brendan Haywood için Ağustos 2001'de Orlando Magic'e Profit ve bir ilk tur draft hakkını göndermişti. Hamilton'ın yorumlarına dayanarak, Profit'in trash-talk'unu, takasına doğrudan bağlamak haksızlık olabilir, ancak Jordan'ın kin tutması, sahada ortaya koyduğu yeteneği kadar biliniyordu.