Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı açıkladı...

Normalleşme sürecine girilmesiyle beraber en çok merak edilenlerden birisi hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağıydı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı açıkladı...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Haziran 2020 20:32
Normalleşme sürecine girilmesiyle beraber en çok merak edilenlerden birisi hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağıydı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasında bu hafta sonu yasak uygulamasına gidilmeyeceğini açıkladı.  

Sağlık Bakanı açıklamasında; "Sokağa çıkma kısıtlaması daha çok özellikle en son 15 ilimizde gerçekleşmişti. İllerdeki geçişlerin kısıtlandığı durumda daha çok uyguladığımız bir durumdu. Önümüzdeki dönemde sokağa çıkma, hafta sonuyla ilgili şu an genel bir düşünce yok. Ama il bazında, illerde vakaların dağılımında bir değişiklik olursa gerektiğinde o anlamda her zaman karar almak mümkün olabilir. Bilim Kurulu'nun böyle bir önerisi oldu. Şu anda uygulanma noktasında bir önerisi olmadı. Gerektiğinde iller bazında gündeme gelebilir. 65 yaş üstü ve gençlerimizle ilgili bu süreçte en çok fedakarlık gösteren 65 yaş üstü ve gençlerimiz oldu. Halen sokağa çıkma noktasında kısıtlı olan ve en son sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı şekliyle büyüklerimizin haftada 1 gün, gençlerimizin haftada 2 gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Daha çok özellikle büyüklerimizin hareket kısıtlılığı benzeri sorunlar nedeniyle bunun arttırılmasının doğru olacağı yaklaşım var. Önümüzdeki hafta gündeme gelmiş olur. Daha net bir karar açıklanmış olur. Bir düzenleme yapılması gündeme gelmiş oldu. Gelecek hafta netleşmiş olur." dedi.


Tümü
TÜMÜ