Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Waiters uzaklaştırma cezası aldı, sezonun ilk maçında yok

Miami Heat başkanı Pat Riley, geçtiğimiz hafta yapılan "kabul edilemez olayların" ardından, Dion Waiters'a Çarşamba gecesi oynayacakları sezonun ilk maçı için uzaklaştırma cezası verdiklerini açıkladı.

Miami Heat başkanı Pat Riley, geçtiğimiz hafta yapılan "kabul edilemez olayların" ardından, Dion Waiters'a Çarşamba gecesi oynayacakları sezonun ilk maçı için uzaklaştırma cezası verdiklerini açıkladı.

Waiters'ın bir Instagram yorumunda, antrenör Erik Spoelstra'nın LeBron James ve Dwyane Wade yüzünden şampiyonluk kazandığını belirttiği ve çaylak Tyler Herro'nun kendisinden daha iyi olduğuna dair yorumlara gülerek, kendisinin serbest bırakılıp/takaslanmasıyla ilgili yorumları beğendiği görüldü.

Waiters'ın Spoelstra ile Cuma gecesi Houston Rockets'a karşı oynanan hazırlık maçında benchte kavga ettikleri söylendi.

"BUNUN ZORUNLU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Heat, yaptığı duyuruda, Waiters'ın takıma zarar verdiği gerekçesiyle bir maçlığına uzaklaştırma cezası aldığını açıkladı. Bu ceza, Waiters'ın Çarşamba günü sezonun ilk maçını kaçırmasına sebep olacak.

Riley, ekibin yaptığı duyuruda, "Bu hafta kabul edilemez olaylar, geçen gece benchte profesyonel olmayan davranışlarıyla sonuçlandı. Sonuç olarak, onu uzaklaştırmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Bir kaynağa göre, Cuma günkü Rockets karşısında oynanan karşılaşmada, Waiters ve Spoelstra arasında benchte bir anlaşmazlık olmuştu.

"BU DURUMU DÜZELTMEK ZORUNDAYIZ"

Heat ekibi kaptanı Udonis Haslem, yaptığı açıklamada, "Herkes aynı hedefe odaklı gidemezse, durumu düzeltmek zorundayız. Geçmişte şampiyonluğu kazanabilmemizin yolu, herkesin aynı amaç için aynı zihniyete sahip olmasıydı ve hepimiz bunu çözebilmiştik. Bunlar bizim beklentilerimiz, ve tutunmaya devam etmek istediğimiz şey." ifadelerini kullandı.

Haslem, Waiters'la ilgili hayal kırıklığına uğrayıp uğramadığı sorulduğunda da, cevabı şu oldu:

"Hayır. NBA sezonunda bazı iniş çıkışlar yaşayacağınızı ve bazı şeylerle başa çıkacağınızı anlıyorum. Dion bizim kardeşimiz. En kısa zamanda geri geleceğini umuyoruz. Dion'ı çok severim."