TFF'den yabancı kuralı talebine 'ret' iddiası!

Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin yabancı talebini yönetim kurulu toplantısında görüştü. Yanıt 'ret' oldu.

Haber; Sabah, Fotoğraf; AA
Abone Ol
TFF'den yabancı kuralı talebine 'ret' iddiası!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Haziran 2021 09:50
Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği'nin "14 yabancı kuralı devam etsin" talebine olumsuz yanıt verecek. İŞte Sabah Gazetesi'nde yer alan haberin detayı...

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 8+6 yabancı oyuncu kararını açıklamasından sonra kulüpler buna itiraz etmiş, önceki gün de TFF ile Kulüpler Birliği arasında bir toplantı gerçekleşmişti. Süper Lig ekipleri, pandemi nedeniyle bu kararın 1 yıl daha ertelenmesi ve sınırsız yabancı oyunculu sistemin devam etmesi talebinde bulunmuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir de görüşmenin ardından "Bu meseleyi yönetim kurulumuzda görüşeceğiz ve 10 Haziran'dan önce bildireceğiz" demişti. İddialara göre TFF Yönetim Kurulu'ndan bu isteğe ret kararı çıktı. 2021-22 sezonunda sahada en fazla 8, kulübede ise 6 yabancı bulunabilecek.

KULÜPLER BİRLİĞİNDEN BAŞVURU


Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) yabancı futbolcu kararıyla ilgili TFF Tahkim Kuruluna iptal başvurusunda bulundu.

Kulüpler Birliği Vakfının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, TFF'nin yabancı oyuncu kuralı ile ilgili aldığı karara TFF Tahkim Kurulu nezdinde iptal başvurusu gerçekleştirildiği bildirildi.

Paylaşımda ayrıca Tahkim Kuruluna sunulan 4 sayfalık itiraz dilekçesine de yer verildi.

TFF Yönetim Kurulu, 2021-2022 sezonunda Süper Lig kulüplerinin kadroda en fazla 14, sahada ise aynı anda en fazla 8 yabancı futbolcu bulundurabileceğini açıklamıştı. 2022-2023 sezonunda en fazla 12, 2023-2024'te ise en fazla 10 yabancı futbolcunun kadroda bulunabileceği, 2022-2023 sezonunda en fazla 7, 2023-2024'te ise en fazla 6 futbolcunun aynı anda sahaya sürülebileceği belirtilmişti.

 


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ