•  
  Canlı yayında isyan etti! "Güneş nasıl ikna oldu?"
 •  
  "Şampiyonluk yarışında en güçsüzü Beşiktaş..."
 •  
  "Burak Yılmaz bizi en az 50 kere PİŞMAN ETTİ..."
 •  
  1. Lig'de tarihe geçen maç: Tam 8 gol var!..
 •  
  Juve'nin transfer listesi sızdı: Listede bir Türk!..

Şampiyona ev hediye edildi

Üsküdar Belediyesi şampiyon sporcu Aslı Çakır Alptekin'i konuk etti. Üsküdar Belediyespor, şampiyon sporcusu Aslı Çakır Alptekin'e Çamlıca'da bir ev hediye ederek ödüllendirdi.

Kaynak: DHA
Şampiyona ev hediye edildi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ağustos 2012 15:20
Üsküdar Belediyesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Kara; "Üsküdar Belediyesi olarak şampiyon sporculara hep altın madalya veriyorduk. Çok altınları oldu. Üsküdar'ın simgesi Çamlıca'dır. Biz kendisine Çamlıca'da bir daire hediye ediyoruz. Biz kendisine vereceğimiz ödülü hep saklı tutmuştuk." dedi.

Başkan Kara, "Aslımız, bizim altınımızdır. Madalyonun arka yüzünde başarıyı bir ekip gerçekleştirdi. 2006 yılından beri Aslı, Üsküdar Belediyesi forması giyiyor. Burada başarılı olmak için ter döküyor. Kendisinin inançlı ve istikrarlı bir gidişi vardı. Biz burada futbol haricinde bütün dallarda gençler yetiştiriyoruz. 110 bin öğrencimizi yetiştiriyoruz. Üsküdarımız tarih ve kültür şehri oldu. Artık şampiyonlar şehri demeye başladık." diye konuştu.

Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanarak Türkiye'nin gururu olan Aslı Çakır Alptekin de şampiyonluğu kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

"DİSİPLİNLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK VE BAŞARILI OLDUK"

Şampiyon sporcu, "Ben tüm Türkiye'nin duaları ile olimpiyat şampiyonu oldum. Bana dua edenlerden Allah razı olsun. Yarışta son 300 metre çok önemlidir. Bu etaba kim önde girerse avantajlıdır. Kesinlikle ben de önde olacağımı biliyordum ve kendime çok güveniyordum. Artık şampiyon oldum herkes beni tanıyor. Türkiye bunu hak ediyor. 80 bin kişinin önünde İstiklal Marşımızı söylettim. Biz buraya kolay şartlarda gelmedik. Kesinlikle tırnıklarımızı kazıyarak geldik. Türk kadının neler yapabileceğini herkese gösterdik." diye konuştu.

"Bundan sonra hedefin nedir ?" sorusuna ise Aslı Çakır Alptekin, hedefinin olimpiyatlar olduğunu belirterek şu cevabı verdi:

"Benim hedefim olimpiyattı. Sadece oraya kilitlenmiştim. Bunu da yavaş yavaş sindererek buraya geldim. Açıkçası olimpiyatlar bitine kadar olimpiyat sonrasını düşünmemiştik. Artık bundan sonrasını düşünmeye başladık. Dünya salonunda madalyam var. Olimpiyat şampiyonuyum bunun tadını yaşamak istiyorum. 1500 metrede 3.50 ile koşulmuş onu kırmak istiyorum."

Aslı Çakır Alptekin, olimpiyat şampiyonu olmasında eşi ve antrenörü İhsan Alptekin'in büyük emeği olduğunu ve ona çok teşekkür ettiğini ifade etti. Şampiyon sporcu, eşinin de kendisinin de sporcu olduğunu belirterek şöyle devam etti:

"İkimizde sporcuyduk ama başarı elde edemiyorduk. Birlikte antrenman yapıyorduk. İkimiz yarım yarımdık. Oturduk neler yapabileceğimizi konuştuk. İhsan bana 'Benim yaşım geçiyor sen daha başarılı olacaksın' dedi. Ben de onun koşmasını istiyordum. Ama sonunda tamamen o bana yöneldi. Biz de söz erkeğindir dedik ve kabul ettik. Ben bilmem eşim bilir dedik ve kabul ettik. Disiplinli bir şekilde çalıştık ve başarılı olduk. Başarımda antrenörümün payı yüksektir. İyiki benimle beraber."

"DÜĞÜN YAPMAYA FIRSAT BULAMADIK"

"Olimpiyat derken düğün yapamadınız. Düğün ne zaman olacak" sorusuna ise Aslı Çakır Alptekin, "Düğün yapmaya fırsat bulamadık. Nerede yapacağımızı bilmiyoruz. Tarihi daha sonra belirlerleyeceğiz." cevabını verdi.

Belediye Başkanı Mustafa Kara da düğünü de Üsküdar'da yapacaklarını kaydetti.

Aslı Çakır Alptekin'in antrenörü ve eşi İhsan Alptekin de "Fazla söyleyecek birşeyim yok. Üskadar Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Üsküdar ailesi olarak burdayız. Bundan sonra Üsküdar ailesi olarak ne yapacağımıza karar vereceğiz." diye konuştu

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ