Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kevin Knox ile ilgili iddia: "Yeterince sert değil, ve yumuşak"

New York Knicks oyuncusu Kevin Knox'ın yeterince "sert" olmadığı ve "yumuşak" olarak görüldüğü belirtildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
New York Knicks oyuncusu Kevin Knox'ın yeterince "sert" olmadığı ve "yumuşak" olarak görüldüğü belirtildi.

Knox, sezonun askıya alınmasından kısa bir süre önce savunmasını geliştirmiş olsa da, 2018 yılı lotarya seçimlerindeki arkadaşlarının bazıları gibi gelişme göstermiş değil.

New York Post'tan Marc Berman'a göre, NBA'den bir kaynak, eski NBA koçu David Fizdale ve onun yerine geçen Mike Miller'ın, Knox'ın çok "yumuşak" olduğunu düşündüğünü belirtti.

Knox, maç başına 28.8 dakikadan, 17.9 dakikaya düşmüştü ve o zamandan beri rakamları ciddi bir düşüş yaşadı. Beklentilerle dolu bir ikinci sezonda, şimdiye kadar hücum tarafında gelişme gösterememişti. 2019-20 sezonunda, Knox %35.9 isabetle 6.4 sayı ortalama yakalamıştı ve Marcus Morris ayrıldığında bile, benchte kalmıştı.

Son zamanlarda geliştirdiği savunması, bir şekilde koçları tatmin etmişti. Ancak, 2018 yılının diğer seçimleri, sahanın her iki tarafında nispeten daha üretken olmuştu. Bir NBA kolej scout'ı, Knox'un özellikle Kentucky mezunu Shai Gilgeous-Alexander ile karşılaştırıldığında, hücum konusunda yeterince yaratıcı olmadığını belirtti. Gilgeous-Alexander, Chris Paul ile birlikte Oklahoma City'de gelişiyor ve 19.3 sayı ortalaması yakalıyor.