Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Daha iyi bir koç olmayı öğreniyorum"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Warriors ile geçirdiği kötü sezonda "daha iyi bir koç olmayı öğrendiğini" söyledi.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Warriors ile geçirdiği kötü sezonda "daha iyi bir koç olmayı öğrendiğini" söyledi.

Warriors şu anda 4-18'lik serisi ile NBA'in en kötü sıralamasına sahip ve Kerr, galibiyet ve mağlubiyetler yerine, "genç oyuncuları eğitmeye ve geliştirmeye" odaklandığını belirtti.

Şu anki sakatlanma sıkıntısını çekmeden önce, Warriors, Batı Konferansı'nı art arda beş yıl boyunca kazanıp üç NBA şampiyonluğu kazanmıştı:

"Dürüst olmak gerekirse, nasıl daha iyi bir koç olacağımı öğrendim. Böyle bir duruma koçluk yapmak zorunda hiç kalmamıştım ve bu, her durumun ve her yılın farklı olduğu konusunda iyi bir hatırlatma. Son beş yıldır bir şampiyonluk takımıydık, bu yüzden takımı sezon boyunca yönetmem, playofflara hazırlanmam ve mümkün olduğunda adamların dinlenmesini sağlamak zorundaydım. Bu sezon, daha çok genç oyuncuların eğitilmesi ve geliştirilmesi üzerine."

"Şanslıyım. Harika bir ekibim var. Mike Brown ve Ron Adams bu yıl bana gerçekten yardımcı oldular, çünkü her ikisi de daha önce bunu yaşadılar, sıkıntı yaşayan genç takımlara koçluk yaptılar. Ve kendim de çok şey öğreniyorum. Kendi kariyerim için, bunu yaşamak ve hissetmek iyi bir dinamik."