Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Green: "Lakers'ın beni takaslamasına şaşırmadım"

Philadelphia 76ers guardı Danny Green, Los Angeles Lakers'ın kendisini Oklahoma City Thunder'a takas etme kararı hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Philadelphia 76ers guardı Danny Green, Los Angeles Lakers'ın kendisini Oklahoma City Thunder'a takas etme kararı hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Green, Fox Sports'tan Melissa Rohlin'e, Lakers'ın kendisini Dennis Schröder karşılığında takas etmesine 'şaşırmadığını' söyledi:

"Elbette, bir takımla kazanma şansı bulduğunuzda, o takımla bunu tekrar denemek istersiniz. Organizasyonla, takımla, oyuncularla, kadroyla ve şehir içinde bir yuva kurarsınız. Tabii ki, şehirle ve taraftarlarla işler inişli çıkışlı olabiliyor.

"Burada bir yuva kurmuştum ve yaşadığım bölgeyi çok seviyordum. Kimse takaslanmayı sevmez. Bence herkes, özellikle böyle kazanan ve harika bir şehre geri dönmek ister. Lakin aynı zamanda buna kızmıyorum. Buraya gelmeden önce işlerin nasıl olduğunu tam olarak biliyordum."

"Şok olmadım. Sadece nereye gittiğimi görüyordum. 'Tamam' dedim. Tabii ki, herkes daha iyiye gidiyor. Ve (Lakers ile) anlaşma imzaladığım zaman bile, imzaladığım sözleşmenin devam ettirilmesinin zor olacağını biliyordum, özellikle takımdaki parçalara bakınca."

Kariyerinde üç kez NBA şampiyonu olan Green, önümüzdeki sezon 76ers forması giyecek.