Galatasaray'dan imece usulü, kredi kartlı prim!

Potada Fenerbahçe zaferi sonrasında yöneticiler 100 bin TL prim için elini cebine attı, herkes katkıda bulunurken Cem Kınay’ın ödemesini kredi kartı ile yaptığı iddia edildi.

Haber; Vatan
Abone Ol
Galatasaray'dan imece usulü, kredi kartlı prim!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Nisan 2015 08:10
Galatasaray basketbolda inişli çıkışlı bir dönem yaşarken bunun en önemli sebebi ise ekonomik olarak takımda bir türlü düzenin sağlanamaması.

Eldeki oyuncuların bir bölümü ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle takımdan ayrılırken Galatasaray, ezeli rakipleri Fenerbahçe ile evlerinde oynayacakları maça sadece 6 oyuncuyu kullanabildi.

Karşılaşama öncesinde kaptan Arroyo’nun da para sıkıntısı nedeniyle ülkesinin yolunu tutması ile birlikte Fenerbahçe favori olurken 92-88’lik galibiyet Türk basketbol tarihine geçti. Maçın ardından ise yöneticilerden Abdurrahim Albayrak oyunculara 100 bin TL prim vermek istediğini söylerken yönetim kurulu ise Albayrak’ın bunu tek başına sırtlanmamasını ve herkesin elini taşın altına sokmasını istedi.

Dursun Özbek 40 bin TL verirken, Abdurrahim Albayrak da 40 bin TL destek verdi. Yöneticilerden Ebru Köksal 2 bin TL ile katkıda bulunurken Cem Kınay ise 3 bin TL verdi. Ancak iddialara göre Kınay, bin TL nakit verirken 2 bin TL’yi ise kredi kartı ile ödedi.

Bu ilginç prim toplama sistemi kulübün mali olarak durumunu da ortaya koyarken imece usûlü ile yapılan çalışma basketbol takımına aktarıldı.Tümü
TÜMÜ