Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant ve Kyrie'nin, Brooklyn Nets kontratlarının detayları!

Kevin Durant ve Kyrie Irving'in, Brooklyn Nets ile imzaladıkları kontratların farklı detayları ortaya çıktı!

Haber; Sporx.com
Kevin Durant ve Kyrie Irving'in, Brooklyn Nets ile imzaladıkları kontratların farklı detayları ortaya çıktı!

Brooklyn Nets, Kevin Durant ve Kyrie Irving ile dörder yıllığı maksimum kontratlar üzerine anlaştıktan sonra, iki yıldızın da DeAndre Jordan'ın 40 milyon dolarlık kontratla gelebilmesi için, maksimum sözleşmeden daha az alacakları söylenmişti.

Böyle bir durumun halen devam ettiği, ancak Durant'in alımının bir "imza ve takas" anlaşmasına dönüştürülmesiyle, Nets'in her iki yeni yıldızın anlaşmasını da tekrardan maksimum kontrata ulaşacak şekilde yapmaya yardımcı olduğu belli oldu.

ESPN'den Zach Lowe ve Bobby Marks, bu sözleşmeler hakkında özel detayları açıkladılar ve her oyuncunun yılda yaklaşık 1 milyon dolar bonus alabileceklerini söylediler.

İKİSİNİN DE KONTRATINDA BONUS İMKANLARI VAR!

Daha önce bildirildiği gibi, dördüncü yılında oyuncu opsiyonuna sahip olan Kyrie'nin ilk yılında 31.720.000 milyon dolarlık bir temel değeri bulunuyor.

Anlaşmaya göre, her biri 125.000 dolar değerinde, sekiz ayrı bonus imkanı bulunuyor. kontratın değeri arttıkça, bu maddeler gelecek sezonlarının her birinde biraz daha değerli olacaklar.

Kyrie, aşağıdaki kriterleri karşılaması durumunda, 2019-20 sezonunda her madde için 125.000 dolar bonus kazanabilir. Bu bonuslar toplamda 1 milyon dolar ediyor:

-70 veya daha fazla normal sezon maçında oynarsa.
- Maç başına en fazla 2.4 top kaybı yaparsa (60 + normal sezon maçında görünmesi gerekir).
- Maç başına en az 4.6 serbest atış denemesinde bulunursa (60+ normal sezon maçında görünmesi gerekir).
- Serbest atış çizgisinden en az %88,5 oranında isabet bulursa.
- Maç başına en az 2.8 üçlük isabeti bulursa.
- Maç başına en fazla 2.1 faul yaparsa.
- Eğer Nets, normal sezonda Irving sahadayken 100 pozisyonda en az 114 sayı atarsa.
- Eğer Nets, normal sezonda Irving sahadayken 100 pozisyonda en fazla 106 sayı yerse.

DURANT'İN İŞİ DAHA KOLAY


Durant'in sözleşmesi ise, daha basit teşvikler içeriyor.

Aşağıdaki dört kriterden herhangi birinin karşılanması durumunda, KD'nin 1 milyon dolar tutarında bonus kazanacağı söyleniyor:

- Eğer Brooklyn Nets playofflara kalırsa.
- Nets, sezonda en az 43 maç kazanırsa.
- Durant en az 50 maçta görünürse.
- Durant All-Star olursa.

Durant'in 2019-20 sezonunun tamamını kaçırması bekleniyor, bu yüzden son iki kriter mümkün olmayacaktır, ancak ilk ikisi çok gerçekçi olasılıklar.