Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Durant: "Ben kadro seçmek istemem, başkası seçsin"

Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, Batı Konferansındaki All-Star oylamasında en çok oyu alırsa, kendi takımını kurmak istemediğini söyledi.

Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, Batı Konferansındaki All-Star oylamasında en çok oyu alırsa, kendi takımını kurmak istemediğini söyledi.

Bu yılın All-Star maçında ilk kez uygulamaya konulacak olan, konferanslarında en çok oy alan oyuncuların Doğu veya Batı farketmeksizin kendi takımını All-Star seçilen oyuncular arasından seçebileceği sistem için, Durant şu şekilde konuştu:

"Ben yapmak istemiyorum. Başkası yapsın. All-Star olmak güzel, ama o işler hep ekstra... Ben sadece çıkıp oynamak istiyorum. Yeni format güzel, farklı ve yaratıcı ve bu izleyiciler için de güzel. Ama ben başkasının takım seçmesini isterim."

Durant'in 1,326,059 oyu, Curry'nin 1,369,658 oyundan yaklaşık 44 bin oy daha az.

Curry ise yeni formatla ilgili bir sıkıntı yaşamadığını ve kendisinin bunu yapabileceğini de şöyle söyledi:

"Neden olmasın? Yeni sistemde, yer gösterici de ben olurum. Dışarıda eskiden oynadığımız dönemlerden bunlara alışığım, takım seçen adam hep ben olmak isterdim. Bu, sahada bir forsunuz olduğu anlamına gelirdi. Burada da kadroları kurmak durumunun nasıl olacağını göreceğiz."

İlk beş oyuncuları ve kaptanlar 18 Ocak'ta açıklanacak. Yedekler 23 Ocak'ta, tam takım kadrosu ise 25 Ocak'ta açıklanacak. All-Star maçı ise Los Angeles'ta 18 Şubat'ta oynanacak.


7/24 NBA TÜRKİYE