Razvan Lucescu: "Babama Türkiye'den teklif var"

Galatasaray ile Lucescu flörtüne dair bir bomba da Yunanistan'da patladı. Xanthi Yönetimi, deneyimli hocanın oğlu Razvan'a, "Sözleşme uzatalım" mesajını gönderdi, 48 yaşındaki çalıştırıcı ise Florya'yı işaret etti: "Babam gelecek sezon için Türkiye'den teklif aldı. Onunla birlikte olacağım."

Razvan Lucescu: 'Babama Türkiye'den teklif var'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Mayıs 2017 08:17
Galatasaray'da Bursa'da 5-0 ile kara bulutları biraz olsun dağıttı ama yönetimin hoca arayışı sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Başkan Dursun Özbek ile görüştüğünü doğrulayan, ardından Sarı-Kırmızılı kulüpten gelen mesajlar üzerine geri adım atan Mircea Lucescu'nun Aslan ile flörtünü bu kez oğlu Razvan Lucescu doğruladı.

'Kalmak isterim ama...'

Yunanistan'da ligi 6. sırada bitiren Xanthi'yi çalıştıran 48 yaşındaki teknik adam, yönetimden gelen, "Senden memnunuz, sözleşmeyi uzatalım" mesajına Türkiye'yi işaret ederek 'evet' demedi. Kulüp ismi vermeden, babasının Türkiye'den teklif aldığını söyleyen Razvan Lucescu, "Ben de burada kalmak isterim ama babam önümüzdeki sezon Türkiye'de olabilir. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa ben de onunla birlikte çalışacağım. Bunun için teklifinize teşekkür ediyorum ama şu an olumlu yaklaşmam mümkün değil" ifadelerini kullandı.

İlk sezon sahada

Daha önce de Türkiye'den teklifler alan Luce'nin Galatasaray'daki çalışma şartlarından birinin de oğlu Razvan ile beraber görev yapmak olduğu biliniyor. Buna göre 70 yaşındaki çalıştırıcı ilk sezon saha kenarında yer alacak ama daha sonra farklı bir sıfatla tribüne çıkıp yapılanmayı oğluna emanet edecek.Lucescu ne demişti? (02.05.2017)

''Galatasaray başkanı ile görüştüğünüz iddia ediliyor'' şeklindeki hatırlatması üzerine Lucescu kısa bir açıklama yaptı.

Mircea Lucescu, Süper Lig'deki her sezon sonunda bu tarz iddiaların ortaya atıldığını belirtirken, ''Siz Türk basınını bilmiyorusnuz. Onlar şampiyonluk mücadelesi bitince hemen bir şeyler üretmeye başlarlar. Orada çalışırken çok iyi izlenimler bıraktım. Bu nedenle her sezon sonunda şampiyon olan takım dışındaki 2 büyük takım her zaman göstermelik olarak bana gelirler ve geri dönmemi isterler'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile bir görüşme yapmadığını da söyleyen Mircea Lucescu, ''Bu sürede tüm zamanımı St. Petersburg'da geçiriyorum. Yani Galatasaray başkanıyla bir görüşmem olmadı'' şeklinde konuştu.
Tümü
TÜMÜ