Özbek'ten transfer ve UEFA açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulüple ilgili önemli sözler söyledi.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Özbek'ten transfer ve UEFA açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Şubat 2016 10:30
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, devre arası çok fazla transfer yapamamaları ve UEFA'dan gelmesi muhtemel men cezasıyla ilgili konuştu. İşte Özbek'in NTV'ye yaptığı açıklamalar...

"GALATASARAY, BAHİSLE, ŞİKEYLE MUHATTAP OLMAMIŞ..."
Galatasaray'ın Finansal Fair-Play kurallarının dışına sadece mali yönden çıktığını belirten Dursun Özbek, "Oturup devre arası için transfer planlaması yapmıştık. Takımımız yaşlı bir takım, 30 yaş civarında bir takım. geleceğ yöenlik transfer politikası tespit etmiştik. UEFA'dan açıkçası böyle bir mektup beklemiyordum. Galatasaray'ı turnuvalar dışına atmak bir çözüm değil. UEFA'nın bu Finansal Fair-Play kurallarının nedeni büyüyen futbol ekonomisine kara paranın girmemesi. Galatasaray bahisle, şikeyle, muhattap olmamış, kara para ve manipüle edici bir olay yok. Demek ki Galatasaray Finansal Fair-Play'e aykırı bir şey yapmamış. Galatasaray zarar ediyor, bu zarar UEFA'nın istemediği seviyede. Biz iş dünyasının içerisindeyiz. Mali'ye biz zarar ettik mi uygulama getirmiyor. Zarar seni ilgilendiriyor. Mali bozukluktan dolayı turnuva dışına atılmayı doğru görmüyorum" dedi.

"8-10 YEMEDİK, İNGİLİZLER'DEN KUPA ALDIK"
Avrupa'da Galatasaray'ın oynamaması durumunda futbolun kazanmayacağını belirten Özbek, "Bizim bütçemiz rakiplerin bütçesiyle kıyaslanmayacak kadar küçük. Türkiye, Avrupa'nın bir parçasıysa, Türkiye'yi Orta Avrupa ülkesi gibi görüp o bütçeleri beklemek yanlış. Galatasaray, UEFA'nın marka değerine katkı yaptı. her maç çıkıp 8-10 yememişiz, İngilizler'den kupa almışız. Galatasaray'ı turnuva dışıan atmak dünya futboluna bir şey katmaz" diye konuştu.

"PAZARA ÇIKAR GİBİ..."
Oyuncu satıp satmayacakları hakkında sorulan soruya yanıt veren sarı-kırmızılı kulübün bakanı, "Pazara çıkar gibi 'Onu satıyoruz, bunu satıyoruz' diyemeyiz. Zaten kimseye de bir teklif gelmedi" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY VE KARABÜK SORUSUNA YANIT
Galatasaray ve Karabükspor'un neden Türkiye'de ilk ceza alan kulüpler olduğu sorulan Özbek, "Galatasaray, Avrupa'da daha fazla gözüken bir Türk takımı. Para Ligi'nde sıralamada olan tek kulüp. Karabükspor da UEFA da oynadı. Lisans için mecburen UEFA'ya gidiyorsunuz. UEFA'da ilk defa Galatasaray gibi bir takım bu durumla karşı karşıya ve UEFA'nın da tereddütleri var" açıklamasını yaptı.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
SPORX ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ