Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA'de bu sezon sakatlık miktarı, rekora ulaştı!

NBA'de 2020-21 sezonunda KOVID-19 ile ilgili olmayan sakatlanmalarda "çarpıcı bir şekilde" artış görüldüğü gözlemlendi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA'de 2020-21 sezonunda KOVID-19 ile ilgili olmayan sakatlanmalarda "çarpıcı bir şekilde" artış görüldüğü gözlemlendi.

ESPN'den Kevin Pelton, maç başına ortalama 5.1 oyuncunun KOVID-19 veya hastalıkla ilgili olmayan nedenlerle sahadan uzak kaldıklarını açıkladı.

Sağlık ve güvenlik protokolleri nedeniyle maçları kaçıran oyuncuları içermeyen bu sayının, ESPN'in 2009-10 sezonunda istatistikleri izlemeye başlamasından bu yana en yüksek miktar olduğu bildirildi.

All-Star maçındaki oyuncuların, sezonun %19'unu kaçırdığı ve bu miktarın da NBA tarihinde kaydedilen en yüksek oran olduğu belirtildi.

Oyuncuların bu sezon yumuşak doku sakatlıkları nedeniyle 2.909 maç kenarda oturdukları ve bu miktarın, 2005-06 sezonundan bu yana en yüksek ikinci miktar olduğu kaydedildi.

Ligin yakın zamanda genel menajerlerle resmi bir ortamda rekabet konularını konuşması bekleniyor ve bu durumun da gelecek sezonun takvimini etkileyebileceği düşünülüyor.