Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron: "Walton, o şartlarda yapabileceği kadar iyi iş çıkardı"

LeBron James, geçen sezon Los Angeles Lakers'ı batıran tüm yıkıcı sakatlıklar ve kargaşalı takas söylentileri arasında, eski koç Luke Walton'ın "şartlar altında yapabileceği kadar iyi bir iş çıkardığını" söyledi.

LeBron James, geçen sezon Los Angeles Lakers'ı batıran tüm yıkıcı sakatlıklar ve kargaşalı takas söylentileri arasında, eski koç Luke Walton'ın "şartlar altında yapabileceği kadar iyi bir iş çıkardığını" söyledi.

Şimdi Sacramento Kings'in başantrenörü olan Walton, geçen sezonun sonunda Lakers ile ayrıldığından bu yana ilk kez Los Angeles'a dönmüştü. James ile Walton, dün geceki karşılaşmadan önce biraz zaman geçirdi Lakers'ın 37-45'i bitirdiği geçen sezon ile ilgili konuşmuşlardı.

Lakers, 2016 yılının Nisan ayında Walton'ı, takımın genç çekirdeğiyle gelişip, gelecekte bir şampiyonluk için yarışına girmelerine yardımcı olma umuduyla tutmuştu. Ancak, LeBron James geçen yaz Lakers ile anlaştığında bu hedef, Walton'ın beklediğinden daha erken yaklaşmıştı. Birden Walton, iki farklı zaman çizelgesinde oyuncuları yönetmekle görevlendirilmişti.

Walton, kadronun potansiyelini ortaya çıkarmanın zirvesindeymiş gibi gözükse de, kötü kadro mühendisliği, soyunma odası draması ve Walton'un koç olarak kendi eksikliklerinin bir araya gelmesi nedeniyle, hepsini bir araya getirememişti. Sonuç olarak, James'in aktif NBA rekoru olan 13 yıllık playoff serisi kısa kesilmişti, ancak LeBron, bu konuda Walton'ı suçlamadı.

"SAKATLIĞIMI KİMSE TAHMİN EDEMEZDİ"

James, Walton'ın mevcut şartlarla elinden gelenin en iyisini yaptığını düşündüğünü ve Los Angeles'taki ilk sezonunun başarısız olmasının sebebinin, sakatlanmış olması olduğunu söyledi:

"Olan her şey boyunca, (Walton ve koç personeli) yaşadıkları koşullarla başa çıkarak pozitif ve sabırlı olmaya çalıştı. 25 Aralık'ta olmamız gereken yerdeydik, Golden State'e gittik, çok iyi bir takımla çok iyi bir oyun oynadık ve sonra sakatlığım gerçekleşti ve altı buçuk hafta dışarıda kaldım. Bunu kendim ve Luke da dahil, kimse tahmin edemezdi."

"Ama bütün bu süreç boyunca gençlerle ve yaşlılarla pozitif kalmaya çalıştı… Sanırım bu şartlar altında yapabileceğiniz kadar iyi bir iş yaptı."

"DAHA UZUN BİR CEVABIM VAR AMA..."


Walton ise maç öncesi LeBron'un yorumları için, "LeBron ile aynı fikirdeyim. Bu konuda verebileceğim daha uzun bir cevap da var ve geçen sezonu düşünmek için zaman da harcamıştım. Ama şimdilik, maçtan birkaç saat önce, bu geceki görevimize, oyun planlamamıza ve bunun gibi şeylere daha fazla odaklanmış durumdayım." şeklinde konuştu.