Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Knicks koçluğu için Thibodeau ve Van Gundy söylentileri!

Tom Thibodeau ve Jeff Van Gundy'nin, Leon Rose'un New York Knicks başkanı olduğunda işe alması beklenen gereken iki başantrenör adayı olduğu söylendi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Tom Thibodeau ve Jeff Van Gundy'nin, Leon Rose'un New York Knicks başkanı olduğunda işe alması beklenen gereken iki başantrenör adayı olduğu söylendi.

Thibodeau ve Van Gundy, Knicks'in en son koç arayışlarında aday olmamışlardı. Takım sahibi James Dolan'ın, 2001-02 sezonunda işinden istifa etme şeklinden dolayı, eski koç Van Gundy'ye karşı bir kin tuttuğuna inanılıyor.

Aralık 2001'de Van Gundy bir antrenmanını, oyuncularının yeteri kadar hararetli olmadıklarını düşündüğü için erken bitirmişti. Bir önceki yazdan o zamana istifa etmeyi düşündüğünü söylemiş olan Van Gundy, sonunda antrenör olarak "odağını kaybettiği" için bu kararı aldığını söylemişti.

Thibodeau, bir CAA müşterisi ve Rose ile geçmişte çalışmıştı. Van Gundy ve Rose'un, birbirlerini karşılıklı takdir eden iki kişi olduğu da söylenenler arasında.

İçeriden bir kaynağın iddiası, "Leon, Jeff'i işe alırsa, taraftarlar onu çok sever" şeklinde.