Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

D'Angelo: "Warriors'ta oynamak bir 'video oyunu gibi'"

D'Angelo Russell, Stephen Curry ve Klay Thompson ile Golden State Warriors backcourt'unda bir araya gelmenin "bir video oyunu gibi" olduğunu söyledi.

D'Angelo Russell, Stephen Curry ve Klay Thompson ile Golden State Warriors backcourt'unda bir araya gelmenin "bir video oyunu gibi" olduğunu söyledi.

23 yaşındaki Russell, Warriors'ın gelecek sezon izlemesi oldukça heyecanlı olacağını ekledi.

D'Angelo, Warriors için oynarken bir "sünger gibi olma" fırsatını dört gözle bekliyor.

HoopsHype ile yaptığı röportajın bir kısmı şu şekildeydi:

-Senin, Steph Curry'nin ve Klay Thompson'ın bulunduğu bir backcourt'u düşünmek oldukça çılgınca - herhangi bir gecede 40 atabilecek üç tane All-Star. Bu adamlarla oynamak için ne kadar heyecanlısın?

"Sanırım bir video oyunu gibi. Yüksek yüzdeyle üçlük atabilecek üç adamınız var. Bence bu hayranlar için gerçekten heyecan verici. Günün sonunda üç sayılık atış, iki sayıdan daha değerli, bu yüzden bize kazanma fırsatı veriyor. Çok heyecanlıyım ve [taraftarlara] çok fazla heyecan getireceğimizi düşünüyorum."

-Steph Curry, iki kez MVP olmuş biri ve NBA tarihinin en iyi puan guardlarından biri. Ondan ne kadar şey öğrenebilirsin ve kafa yapısını öğrenmek için sabırsızlanıyor musun?

"Sanırım bu durum bana bir sünger gibi olma fırsatı veriyor. Herkesten çok şey öğrenebilirim: bir Hall of Fame koçtan, - şimdiye kadarki en çok maç kazanan koçlardan biri - ve Hall of Fame üyesi olan üç farklı oyuncudan. Bu güzel bir şey. Bu parçası olduğum, bir Hall of Fame organizasyonu."

- Backcourt'u Steph ile paylaşacağın için topsuz alanda daha çok oynamayı bekliyor musun?

"Lig birçok yönden değişti. Artık point guard diye bir şey kalmadı, pivot diye bir şey kalmadı, hepsi pozisyonsuz oldu. Bence, yalnızca bir basketbol oyuncusu olmamı sağlayacak, takımı yönetmeye ya da savunmanın bel kemiği olmaya ya da başka bir şeye odaklanmama izin vermeyecek pek çok oyuncumuz olduğunu düşünüyorum. Takımda o kadar farklı yetenekli isim var ki, bu sadece bir basketbol oyuncusu olmamı sağlayacak. Bu durum, toplu ya da topsuz alanda, ya da benchten gelerek oynamam konusunda endişelenmediğim bir durum. Sadece bir basketbolcu oluyorum. Topu elimde tutarsam, oyun kurarım. Olmazsa, bu oyunu tamamlamak için pozisyon alırım. Bence asıl olay da bu."