Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry, Çin durumu hakkında: "Kişiliğimize sadık kalmalıyız"

Golden State Warriors'ın yıldızı Stephen Curry, NBA-Çin anlaşmazlığı hakkında konuştu.

Golden State Warriors'ın yıldızı Stephen Curry, NBA-Çin anlaşmazlığı hakkında konuştu.

Curry, NBA'in geri kalanının Çin ile anlaşmazlığa ilişkin olarak ne yapması gerektiği konusundaki düşüncelerini paylaştı.

31 yaşındaki yıldız, NBA'nin lig kimliğine sadık kalması gerektiğine inandığını açıkladı ve Çin durumunun üstesinden gelmenin en iyi yolunun ne olduğuna şu şekilde dikkat çekti:

"Bir lig olarak, kişiliğimize sadık kalmak. Bu kişiliğimizin, sahip olduğumuz tüm farklı bağlantılarla ve fırsatlarla nasıl iş gördüğünü bulmak. Birlikte iş yapma şeklimiz harikaydı"

"KOLEKTİF ZİHNİYET, GÜZEL ATMOSFER YARATIYOR"


Curry ayrıca, ligin geçmişte sorunları nasıl ele aldığına dair memnuniyetini belirtti ve ligin tümünün "kolektif zihniyetine" övgüde bulundu:

"Kendimizi temsil etme şeklimizin olumlu olduğunu ve bu yaklaşıma bağlı kaldığımızı düşünüyorum. Adam Silver'dan benchteki son oyuncuya kadar olan kolektif zihniyet, bence güzel bir atmosfer ve açık bir iletişim yaratıyor. Bu yüzden böyle bir ligiz."

Curry, Çin konusuyla ilgili düşüncelerini dile getiren az sayıdaki oyuncudan biri.

NBA - Çin anlaşmazlığı, Rockets Houston genel menajeri Daryl Morey tarafından atılan Hong Kong yanlısı bir tweet ile başlamıştı.