Barça'lı yıldızdan Türkiye'ye soykırım mesajı!

Barcelona'nın Brezilyalı isimlerinden Daniel Alves, Türkiye'ye 'sözde soykırım' için çağrıda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Barça'lı yıldızdan Türkiye'ye soykırım mesajı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Nisan 2015 13:35
-SPORX DIŞ HABERLER- Barcelona'nın yıldız ismi Daniel Alves, 'sözde Ermeni soykırımı'na destek veren fotoğraflar paylaştı.

Brezilyalı oyuncu, "Türkiye, Ermeni soykırımını tanıyın" şeklinde bir mesaj yolladı. İspanya'da bulunan Ermenistan Büyükelçiliği'nin de, Alves'e bir teşekkür mesajı yayınladığı belirtildi.

31 yaşındaki oyuncunun bu davranışı 'sözde soykırım' adına açılan sosyal medya hesaplarında yayınlanırken, Türk takipçilerden tepki aldı.

AZERİ HALKINDAN DA BÜYÜK TEPKİ VAR!

Daniel Alves'in bu mesajı Azerbaycan'da da büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya üzerinden tecrübeli futbolcuya tepki gösteren Azeriler, Alves'in böylesine hassas bir konuda yorumda bulunmasına anlam veremediklerini kaydetti.

BARCELONA'DA YÜRÜYÜŞ YAPILDI

Öte yandan Barcelona'da, çeşitli dernekler tarafından 'sözde soykırım' için yürüyüş düzenlendi ve ünlü isimler de bu yürüyüşte yer aldı.

DANI ALVES ÖZÜR DİLEDİ 

Dani Alves, fotoğrafı ve gönderisi sonrası aldığı yoğun tepkiler sonrası, kendisine ait twitter hesabından; "Türk fanlarımdan milyonlarca kez özür diliyorum. Onları üzeceğimi düşünmemiştim. Benim de Türk arkadaşlarım var" diyerek özür diledi. BARCELONA 23 NİSAN'I BÖYLE KUTLAMIŞTI 

Tümü
TÜMÜ