Ahmet Ağaoğlu: "Rodallega ile görüşeceğiz"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili takımın transfer gündemiyle ilgili konuştu. İşte Ahmet Ağaoğlu'nun sözleri...

Haber; Akşam
Ahmet Ağaoğlu: 'Rodallega ile görüşeceğiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Mayıs 2019 10:26
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gelecek sezonun transfer çalışmalarıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Hugo Rodallega ile sözleşme yenilemek istediklerini belirten Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür ile ilgili de konuştu. İşte Ahmet Ağaoğlu'nun o sözleri...

UEFA YAPILANDIRMAYI BEKLİYOR

Bankalar Birliği ile yapılandırmayı destekliyoruz. Burada ileriye dönük olarak borçlanmaya sınır getiriliyor. Trabzonspor olarak gelirin en fazla yüzde 33'ünü transfere harcaya biliyoruz. Baktığımız zaman borç ve gelir durumları olarak 1'e 4.5 zarardayız. Bu gerçekten çok ciddi bir rakam. UEFA, Bankalar Birliği yapılandırmasını bekliyor. Eğer bu olmazsa sadece bizimle değil, hemen hemen diğer kulüplerin tamamıyla sıkıntı yaşanacak. Temmuz ayı tüm spor lig kulüpleri için son tarih.

3-6 OYUNCU ALACAĞIZ

Ağaoğlu transfer planlarını şöyle özetledi: Bizim alacağımız oyuncu belli. 3-6 arasında transfer düşünüyoruz. Bunun için de onlarca oyuncu arasından sadece bize uygun olanları alacağız. Mali konular, yaş, milliyet, oyuncunun yapısı, karakteri, yeteneği, hepsi kriter. Her şey hocanın oluruna ve yönetimin oluruna tabi.

ABDULKADiR & YUSUF HELE BiR ViTRiNE CIKSIN

BAŞKAN Ahmet Ağaoğlu, Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı için astronomik teklifl er geldiği iddialarını şöyle cevapladı: Sosyal medyada yüksekten uçuyorlar. 'Bu sene gönderme, seneye 80 milyon euro' diye. 80 milyon euroya, 50 milyon euroya, 40 milyon euroya bizim ligimizden oyuncu gönderemezsiniz. Senin liginin değeri ortada. Premier Lig'in değeri ortada. Daha Avrupa Kupası oynamamışsınız.

İKİNCİ SATIŞ ÖNEMLİ!..

Finansal olarak çok zayıf bir lig. İzlenirlik olarak da zayıf bir lig. Avrupa'da 5'inci deniyor ama bazı kriterlerde biz Hollanda, Portekiz Ligi'nin de önünde değiliz. Satıldıktan sonra bir oyuncunun ikinci satışından belirli bir yüzdenin anlaşmaya konulması önemli. Eğer oyuncu orada başarılı olur da ikinci bir satış yaparsa, bundan kulüp ciddi bir gelir elde etmiş olur.

RODALLEGA'YI İSTİYORUZ

Rodallega ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Öyle tahmin ediyorum ki Beşiktaş maçından sonra yeniden görüşeceğiz. Daha önce de kendisinden bir talebimiz oldu, düşüncesini öğrenmek istedik. O da Beşiktaş maçından sonra konuşmanın daha doğru olacağını söyledi. O zaman konuşmak için izin istedi. Bizim isteğimiz kalması yönünde. Onun cevabını bekliyoruz. Ekuban'ın opsiyonunu kullandık.

KURU SANDALYEDE RUYA GÖRMEYELİM

Finansal olarak bizim ligimizde, 4 kulüp hariç, batmış, ifl as etmiş bir ligden bahsediyoruz. Bir mali değeri yok. Batak bir lig. Finansal olarak, başarı olarak değerlendirdiğin zaman da az önce söylediğim liglerin kilometrelerce gerisindeki bir lig. Onun için kuru sandalye üzerinde, vezir rüyası görmeyelim. Gerçekleri görerek, ona göre hareket etmek zorundayız.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ