Haber Tarihi: 29 Mart 2023 13:59 - Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2023 13:59

Togg çekilişi saat kaçta başlıyor? Togg çekilişi canlı izle

Togg çekilişi saat kaçta başlıyor? Togg çekilişi canlı izle ... Togg T10X çekiliş sonuçları isim listesi açıklandı mı sorusu başvuru yapanlar tarafından merak ediliyor. TOGG T10X ön sipariş dönemi 27 Mart Pazartesi günü sona erdi. Başvurular uzatılmış ve 12 bin olan T10X araç adedi 20 bine çıkarılmıştı. Ön sipariş için başvuruların sona ermesiyle gözler kura çekimine çevrildi. Peki Togg çekilişi ne zaman, saat kaçta? Togg T10X çekiliş sonuçları isim listesi açıklandı mı?

Togg çekilişi saat kaçta başlıyor? Togg çekilişi canlı izle
Abone Ol
Togg T10X çekiliş sonuçları isim listesi bekleniyor. Togg ön sipariş başvuruları dün akşam sona erdi. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Togg ön siparişinde yüz bin başvuru sayısı aşıldı. Yoğun başvuru üzerine teslim edilecek araç sayısı artırıldı. Peki, Togg kura çekimi ne zaman? Togg kuraları bugün mü çekilecek? Togg kura çekilişi sonuçları ne zaman belli olur? 
TOGG ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için kura çekilişi 29 Mart 2023'te gerçekleştirilecek.
2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde, söz konusu yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak.

2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecek.

Bu siparişi verenler, 2024 yılı Haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden araçlarını teslim alabilecek.

Listelerde yer alamayan kullanıcıların yaptığı 60 bin TL'lik kapora ise hesaplarına iade edilecek.

TOGG T10X DİJİTAL KURA NE ZAMAN, SAAT KAÇTA ÇEKİLECEK?

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için kura çekilişi 29 Mart 2023'te gerçekleştirilecek. Çekiliş saat 21.00'de başlayacak.

TOGG T10X KURA ÇEKİLİŞİ CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Çekilişe katılacak kullanıcıların sıralı listesi çekiliş öncesinde Togg tarafından yayınlanacak. Çekiliş sonlandığında kazanan kullanıcılar akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde, ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini yapacak.TOGG ÖN SİPARİŞE KAÇ KİŞİ BAŞVURDU?

Yerli otomobil Togg'un T10X modeli için ön sipariş başvuru sayısı 177 bin 467 oldu. Çekiliş, 29 Mart'ta YouTube kanalından yapılacak. Togg'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Togg T10X modeli için ön sipariş başvuru sayısının 177 bin 467 olduğu açıklandı. Paylaşımda gösterilen ilgi için teşekkür edilirken, çekilişin yarın Togg'un YouTube kanalından yapılacağı açıklandı.

TOGG KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekiminin ardından sonuçların ve isim listesi de netleşecek.

TOGG TESLİM TARİHİ NE ZAMAN?

Togg T10X modelinin V1 donanımlı 314 kilometre menzile sahip versiyonun fiyatı 953 bin TL, V2 donanımlı 314 kilometre menzile sahip versiyonun fiyatı 1 milyon 55 bin TL ve V2 donanımlı 523 km menzilli versiyonun fiyatı 1 milyon 215 bin TL fiyat etiketiyle ön siparişe çıkmıştı.

Yapılacak çekiliş kapsamında, öncelikle nisan ayından itibaren V2 donanımlı 523 kilometre menzilli T10X'ler teslim edilecek.

V1 ile V2 donanımlı 314 km menzile sahip versiyonlu Togg T10X'lerin teslimatları Temmuz 2023'te başlayacak.

V1 donanımlı 314 kilometre menzile sahip 953 bin TL'lik T10X'in teslimat dönemi ise Kasım 2023. Fiyatlar araçların teslim edildiği dönemdekş şartlara göre değişkenlik gösterebilecek.

Togg ön sipariş hakkı kazanamayanların başvuru ücretleri ne zaman iade edilecek?

Ön sipariş dönemi sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat dönemi ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak. Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise kullanıcıların Trumore e-Cüzdanlarına ardından bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına geri yatırılacak.

Togg'a ne kadar ön sipariş başvurusu yapıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir programda Togg'un 27 Mart'a kadar 100 bin ön siparişe ulaşabileceğini açıklamıştı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: "Heyecandan başka ne uyandırır? 85 milyon nüfusumuzun da burası ortak gururu. Siparişler yoğun. 60 yıllık hayal gerçek oldu. Söz verdik ve bu hayali gerçeğe de dönüştürdük. 7 ayrı renkte Togg'larımız var.

Bu ay sonundan itibaren caddelerimizi onlar zenginleştirecek. Ne diyorlardı, 'Bu arabanın fabrikası nerede?' fabrikayı açtık mı? Açtık. Sonra ne dediler? 'Üretemezsiniz'. Banttan indirdik mi, indirdik. Sonra ne dediler? 'Üretirsiniz ama satamazsınız'. Şimdi ne oldu? 75 bin fazla sipariş aldık. 27 Mart'a kadar inanıyorum ki, 100 bini geçer. Togg ülkemizde 10 yılda satılan elektrikli OTOMOBİL sayısının 5 katı kadar siparişi sadece 6 günde aldı. 2030'a kadar 1 milyon Togg üretmiş olacağız."

TOGG fiyat listesi

TOGG C segmenti SUV modeli 953 bin TL'den başlayan etiket fiyatı aldı. Buna göre Mart sonunda başlayacak kuralar ile 2023 yılının sonuna kadar 20 bin TOGG sahiplerini bulacak.

T10X'in fiyatları şöyle oluştu:

V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL
V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL
V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Togg T10X
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok