Hamza Hamzaoğlu: "Kupada attığımız golün aynısını Galatasaray attı"

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray maçı sonrası konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Hamza Hamzaoğlu: 'Kupada attığımız golün aynısını Galatasaray attı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2021 18:28
Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Hamza Hamzaoğlu "Maça istediğimiz gibi başladık. İlk yarıda da düşündüğümüz şeyleri gerçekleştirdik. Karşılıklı birkaç pozisyon vardı. Galatasaray da gol bulabilirdi. Ceza sahası içinde topla buluştular. İyi kapattık. Biz de birkaç pozisyon bulduk ama atamadık." dedi.

Sonuçla ilgili konuşan Hamza Hamzaoğlu "İkinci yarıda yorgunluk, ağır mücadele nedeniyle pozisyon bulamadık. Maçı en kötü berabere bitirme şansımız vardı. Sonlarda kontratakla gol de bulabilirdik. Bizim kupada attığımız golün aynısını Galatasaray bize attı. Kaybettik. Şimdi önümüzdeki hafta oynayacağımız 2. yarının ilk maçına bakacağız." ifadelerini kullandı.

Oyuncuların hafta içi para alamadığı gerekçesiyle idmana çıkmamasının sorulması üzerine Hamza Hamzaoğlu "Sorunlar var. Umarım en kısa sürede halledilir. Halledilmezse dile getirmeye mecburuz." açıklaması yaptı.

Hamza Hamzaoğlu'nun basın toplantısındaki açıklamaları

Hamzaoğlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya kazanma arzusuyla çıktıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"İlk yarı istediklerimizi yapmamıza rağmen ikinci yarıda çok da etkili olamadık. Daha çok rakibin ataklarını engel olmaya çalıştık ve oyunu orta sahada korumaya çalıştık. Fakat ikinci yarıda öne çıkmakta zorlandık. Kupada attığımız gol gibi maalesef uzaktan atılan bir şutla yediğimiz gol var. Nasip. Kazanmayı istiyorduk ama kaybettik. Galatasaray'ı tebrik ediyorum. Oyuncularımızı ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Zemin zaten kötü iyi futbol oynamaya müsait değil. Ancak mücadele edersiniz böyle sahada biz de onu gerçekleştirdik ama kazanamadık, üzgünüz."

- "Mali sorunlarımız var"

Hamzaoğlu, bir gazetecinin maç öncesi futbolcuların idmana çıkmadığı iddialarına ilişkin sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Doğru tabii ki futbolcularımız antrenmana çıkmadı. Mali sorunlarımız var ve bunların halledilmesini bekliyoruz. Daha hallolmadı. Bugün çok fazla şey söylemiyorum, hallolmasını bekliyoruz zaten hallolmazsa önümüzdeki hafta yine duyarsınız. Bu durumdan mutlu olmamız mümkün mü? Burada 20 maç oynadı bu takım. Sezon başından bu yana yeni tip koronavirüs (Kovid-19) riski var. Seyahat ediyoruz, oyuncular tekmeye kafa sokuyor, sakatlanıyor, bunların aileleri var. Bizim ailelerimiz var, hedeflerimiz var. Eğer bizler sorumluluklarımızı yerine getiriyorsak sonuna kadar herkes sorumluluğunu bilip ona göre davranmalı. Yani bu sadece bizim kulüp için geçerli değil bütün kulüpler için aynı şeyi söylüyorum. Herkes biraz daha bu konularda hassas olmalı, oyuncuların haklarını biraz daha düşünmeliler ve çözüm üretme konusunda daha girişken ve mücadeleci olmalılar oyuncular nasıl sahada mücadele ediyorlarsa. Bunu sadece bizim kulüp için algılamayın. Birçok kulüpte bunlar yaşanıyor ve maalesef sadece yayıncı kuruluştan gelecek olan parayı bekliyoruz. Bu iş böyle yürümez, zaten yürümediği de açıkça ortada. Kulüpler büyük bir borç yükü altında ama farklı kaynaklar yaratılamıyor. Bunlara çözüm bulunması gerekir." 

 


Tümü
TÜMÜ