Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Griffin: "Bence AD'nin istediği ortamı yaratıyoruz"

New Orleans Pelicans'ın basketbol operasyonları başkan yardımcısı David Griffin, Anthony Davis'in istediği kazanma ortamı yaratmaya hazırlandıklarına inandığını söyledi.

Haber; Sporx.com
New Orleans Pelicans'ın basketbol operasyonları başkan yardımcısı David Griffin, Anthony Davis'in istediği kazanma ortamı yaratmaya hazırlandıklarına inandığını söyledi.

Pelicans'ın Draft Lotaryası başarısının ardından, Griffin, Davis ve menajeri Rich Paul ile konuşmayı dört gözle bekleyip beklemediği sorulduğunda şu cevabı verdi:

"Daha önce olduğundan daha fazla değil. Bunun çekici bir şey olduğuna inanmak için bir nedenimiz var. Ve ben Anthony Davis olsaydım, şüpheli olurdum. Açıkçası bu kadar zaman boyunca kazanmak istedi ve başka bir yerde kazanmayı denemek mecburiyetinde olduğunu hissetti. Bu organizasyonun nerede olduğuna ve nereye gittiğimizin bütünlüğüne bakarsanız, onun parçası olmak istediği bir ortam olacağımızı çok kuvvetli bir şekilde hissediyoruz ve eğer olmazsak, bu da sorun değil; Oradan işimize bakabiliriz. Ama ben buna, bizimle kazanmak istememesinin bir nedeni olmadığına inanarak bakıyorum, çünkü bizim yaptığımız şey budur, kişiliğimiz budur. Ve kültürel olarak hepimizin aynı şey üzerinde olduğunu düşünüyorum."

"ELİT YETENEK, ELİT YETENEĞİ ÇEKER..."


"Herkesin bir parçası olmayı istediğini umut ettiğimiz bir şey inşa edeceğiz. Anthony'nin de geçmişte bunun bir parçası olmak istediğine kuvvetli bir şekilde inanıyordum. Elit bir yeteneğe sahip olduğunuzda, bu durumun diğer elit yetenekleri çekme eğiliminde olduğunu düşünüyorum."

26 yaşındaki Davis, Ocak ayının sonlarında, Pelicans ile yedinci sezonunun ortasında takasını istemişti. Kendisini 2020 yazında sınırsız serbest oyuncu yapacak bir oyuncu opsiyonu bulunuyor.

Altı kere All-Star olmuş olan Davis, 466 kariyer maçında ortalama 23.7 sayı, 10.5 ribaund ve 2.4 blok ile oynuyor. Pelicans, kendisinin bulunduğu süre boyunca sadece iki kez playofflara ulaşmış, bir seri kazanabilmişti.