Get Contact'tan nasıl numara silinir? Kim beni rehberine nasıl kaydetti silme işlemi

Get Contact nasıl siliniyor ve uygulamayı indirmek için ne yapmak gerekiyor? sorularının yanıtını öğrenmek için buraya... Vatandaşların heyecanla araştırdığı Get Contact hakkında tüm merak edilenlerin yanıtları...

16 Nisan 2018 03:44
Get Contact'tan nasıl numara silinir? Kim beni rehberine nasıl kaydetti silme işlemi
Getcontact kullanıcıları diğer kullanıcıların bilgilerini görebilmek içinm uygulama üzerinden izin istedikten sonra bilgilere erişebiliyor. İzin verilmediği takdirde diğer kullanıcılar bilgilere erişemiyor. Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor. Özellikle özel hayatın gizliliği noktasında büyük sıkıntılar doğurabilecek olan sistemde numaranızın hangi kaynaklara ulaştığı da bilinmiyor.
GETCONTACT'TAN NUMARA NASIL SİLİNİYOR?

GetContact üzerinde yer alan numaranın varlığından rahatsız olabilirsiniz. Bu en doğal hakkınız. GetContact numara silme işlemi gerçekleştirmek ise oldukça kolay ve herkesin yapabileceği bir iş. Bu işlemi gerçekleştirmek adına ilk olarak https://www.getcontact.com/tr/unlist linkini ziyaret edin ardından telefon numaranızı yazıp doğrulama yaparak çıkış yapın. Oldukça basit ve kolay.

Getcontact ile tüm sistemlerden numara sildirilebilir mi?

CIA, TrueCaller, Spy Number ve GetContact gibi uygulamaların database'ine yüklenmiş olan telefon numaranızı saniyeler içerisinde nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz. İlginç bir yöntem olan GetContact'in Unlist özelliği sayesinde önce sisteme telefon numaranız ile kayıt oluyor daha sonra numaranızı tüm sistemlerden sildiriyorsunuz.

UYGULAMAYI SİLME YÖNTEMİ

1. Adım: GetContact'in Unlist sayfasını buraya tıklayarak açın.

2. Adım: Unlist bölümüne telefon numaranızı girin ve Unlist butonuna tıklayın.

3. Adım: Daha sonra GetContact'e numaranız ile kayıt olun. Bu kayıt işlemi sırasında doğrulama kodu size mesaj olarak gelecek.

4. Adım: Sisteme kayıt olduktan sonra Unlist sayfasından numaranızı sildirin.

5. Adım: GetContact'in mobil uygulamasını indirin ve giriş yapın. Daha sonra Ayarlar>Gizlilik bölümünden hesabınızı silin.

GETCONTACT ZARARLI MI?


Kişilerin telefon numarası ve diğer bilgilerini toplayarak rehber oluşturan mobil uygulamalar ve internet siteleri kişisel verilerin korunmasına yönelik endişeleri de beraberinde getirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, hızla yayılan ve güvenlik açığı içeren 3. parti uygulamalarla kaynağı belli olmayan, kullanıcıdan izin talep eden GetContact ve benzeri uygulamaların kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabileceği konusunda uyardı.

Rehberlik hizmeti veren uygulamalara yönelik şikayetlerin artması üzerine BTK'nin, konuyu gündemine alması bekleniyor.

GetContact indirmek için tıklayın! iOS için

Geçtiğimiz günlerde gelen şikayetler üzerine harekete geçen Kişisel Verileri Koruma Kurulu, kişilerin açık rızalarını almaksızın isimden telefon numarası veya telefon numarasından isim sorgulanması şeklinde rehberlik hizmeti veren sitelere yaptırım uygulamıştı.

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre; Çeşitli uygulamalar, internet siteleri veya sosyal medya hesapları üzerinden kişisel verileri toplayarak bu verilen paylaşımını sağlayan, isim sorgulandığında telefon numarası bilgisine, telefon numarası sorgulandığında da isim bilgisine erişme ve başkalarının telefon rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenme gibi konularda hizmet veren birçok uygulamanın ve internet sitesinin gereken kanunlara uymadığı ve durdurulması gerektiği bildirildi. Karara göre bu uygulamayı veren birçok uygulama durdurulmuştu.

GETCONTACT(REHBER SORGULAMA) NEREDEN İNDİRİLİYOR?

Android ve iOS için kullanılabilir durumda olan GetContact uygulamasını, aşağıdaki bağlantı linklerinden indirebilirsiniz. Fakat tekrardan hatırlatmakta fayda var, tüm rehber bilgileriniz ortak havuzda toplanacak ve numara havuzuna hem sizin hem de yakınlarınızın bilgileri de aktarılacak.

İstenmeyen aramaları engelleyebilir ve bu aramaları yapan numaraları raporlayarak diğer GetContact uygulamasını kullanan milyonlarca kişinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yazının başında da dediğimiz gibi, GetContact milyonlarca kullanıcının izin verdiği rehber verilerini ortak bir havuzda buluşturuyor.

Diğer kullanıcılar tarafından raporlanan istenmeyen çağrılardan, "Spam Koruma" özelliğini aktif ederek otomatik olarak korunabilirsiniz.BENİ KİM ARAMIŞ NASIL ÖĞRENİRİM?

Sizi arayan kişinin kimliğini, rehberinizde kayıtlı olmasa bile otomatik olarak tanımlayabilirsiniz

REHBER SORGULAMA(GETCONTACT) PROGRAMI NASIL KULLANILIR?

GetContact uygulaması epey ses getirdi. Kullanıcılar ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamadan uygulamayı telefonlarını indirip rehber bilgilerini paylaşıyor. Peki bu ne kadar doğru? Ne kadar sağlıklı? Telefon numaranızın başka rehberlerde hangi isimde kayıt edildiğini nasıl görebiliyorsunuz? Aslında Get Contact yeni bir şey yapmıyor; yıllar önce yayında olan CiA tipi uygulamalar gibi kullanıcılar telefon rehberini paylaşıyor ve ortak bir havuzda bu bilgiler toplanıyor. Haliyle kullanıcılar bu uygulamaya girip rehberini paylaşan arkadaşlarının telefon rehberinde isminin nasıl göründüğünü öğrenebiliyor.

Uygulamanın asıl amacı kullanıcıları rahatsız eden telefon numaralarının aramasını önemek için filtre koymak. Ancak uygulamanın az önce anlattığımız yanı oldukça merak uyandırdığından son günlerde yoğun bir ilgi var.

GETCONTACT'TAN HESAP NASIL KALDIRILIYOR?

Get Contact uygulamasında numarasının olmasını istemeyen kişiler, birkaç ufak işlemin ardından telefon numarasını sistemden silebilir. Telefon numaranızı Get Contact uygulamasından kaldırmak için öncelikle aşağıda yer alan linke tıklayıp, karşınıza gelecek olan ekrana sizden istenen bilgileri girmelisiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra uygulama cep telefonunuza bir doğrulama kodu yollayacak, bu kodu bu sayfada yer alan alana girdikten sonra, cep telefonu numaranız sistemden 24 saat içinde siliniyor.

GETCONTACT ARAMA ENGELLEME NASIL YAPILACAK?

Getcontact uygulaması ile istenmeyen aramalar engelleniyor ve bu aramalar raporlar halinde hazırlanarak milyonlarca kullanıcıların korunmasına yardımcı olunuyor. Gücünü milyonlarca kullanıcısından alan Getcontact uygulaması, diğer kullanıcılar tarafından raporlanan istenmeyen çağrılardan, "Spam Koruma" özelliğini aktif ederek otomatik olarak korunmasına yardımcı oluyor.GETCONTACT KEŞFET BÖLÜMÜ NE DEMEK?

Getcontact, aynı zamanda harika bir sosyal topluluktur. Gerçek hayatta tanıyor olabileceğiniz kişileri, ortak arkadaşlarınız aracılığı ile iletişim kurmanızı sağlar. Uzun yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınıza iletişim isteği gönderebilir, arkadaşınızın isteğinizi onaylaması durumunda kendisiyle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Getcontact, aynı zamanda harika bir sosyal topluluktur. Gerçek hayatta tanıyor olabileceğiniz kişileri, ortak arkadaşlarınız aracılığı ile iletişim kurmanızı sağlar. Uzun yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınıza iletişim isteği gönderebilir, arkadaşınızın isteğinizi onaylaması durumunda kendisiyle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Getcontact'ın diğer harika özelliklerini keşfetmek için şimdi ücretsiz indirin ve başlayın!

Bilmeniz Gerekenler:
• Getcontact uygulaması, internet bağlantısına ihtiyaç duyar.
• Üyeliğinizi size ait bir telefon numarası ile doğrulamanız gerekir.
• Kullanımı ilk 1 ay tamamen ücretsizdir.

Topluluğumuz ve bizden haberler:
• Facebook: https://facebook.com/getcontactapp
• Geri bildirim: help@getcontact.com
• Yardım: https://www.getcontact.com/en/faq

Abonelikler Hakkında

• Ödeme, satın alma işleminin onaylanması durumunda iTunes hesabınızdan tahsil edilecektir.
• Abonelik, geçerli dönemin bitiminden en az 24 saat önce otomatik yenileme kapalı olmadığı sürece otomatik olarak yenilenir.
• Cari döneme ait son 24 saat içinde hesap yenilenecek şekilde ücretlendirilecek ve yenileme maliyeti sağlanacaktır.
• Abonelikler kullanıcı tarafından yönetilebilir. Otomatik yenileme, satın aldıktan sonra kullanıcının iTunes Hesap Ayarlarına giderek kapatılabilir.
• Etkin abonelik süresi boyunca geçerli aboneliğin iptali yasaktır.
• Ödemeler satın alma işleminizi onayladığınızda iTunes hesabınızdan tahsil edilecektir.
• Otomatik yenilemeler abonelik süresi bitiminden 24 saat öncesine kadar iptal edilmediği sürece yenilenir.Daha fazla göster
yukarı ok