Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Şikago'ya gitmemin bir mantığı yok, ama gençler için güzel"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, planlanan Chicago bubble'ına katılma konusunda konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, planlanan Chicago bubble'ına katılma konusunda konuştu.

Curry, kendisi için anlamsız olacağını düşündüğü için, Chicago'da planlanan ikinci bubble'ında oynayıp oynamayacağından emin değil. Ancak yine de, bunun rekabetçi basketbol oynamaya çalışan genç oyuncular için iyi bir plan olduğuna inanıyor:

"Günün sonunda anlamsız maçlar oynamak benim için zor olurdu ve bu da oldukça açık. Ama bu sekiz-dokuz aylık boş sürede, son sıradaki sekiz takımın genç oyuncularının, ellerinden geldiği kadar basketbol oynamak için iyi çaba gösterdiklerini düşünüyorum. Tabii ki önce güvenlik önemli, en önemli şey de bu. Dolayısıyla, bu soruları cevaplayabilirlerse, ne olacağını göreceğiz."

Warriors, 2019-20 sezonunun Orlando'da yer alan Walt Disney World'deki devamında yer almayan sekiz takım arasındaydı. 2020-21 sezonunun Aralık ayına kadar başlaması beklenmediğinden ötürü, Warriors ve diğer yedi takımın en az dokuz ay boyunca rekabetçi basketbol oynamaması bekleniyor.

Bundan ötürü, NBA de Chicago'da ikinci bir bubble'ın oluşturulmasını önermişti. Bununla birlikte, Curry'in dediği gibi, bu maçlar kendisi gibi veteran oyuncular için anlamsız olabilir.