Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Buss, Lakers'ın perde arkasındaki iki kişiyi övdü!

Los Angeles Lakers'ın sahibi Jeanie Buss, Lakers'ın şampiyonluk maratonunda oynadıkları roller için genel menajer Rob Pelinka ve özel projelerin yönetici direktörü Linda Rabis hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Los Angeles Lakers'ın sahibi Jeanie Buss, Lakers'ın şampiyonluk maratonunda oynadıkları roller için genel menajer Rob Pelinka ve özel projelerin yönetici direktörü Linda Rabis hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Lakers tam 10 sene sonra tekrar NBA şampiyonluğunu kazandı ve başarılarının ana parçaları bilindiği gibi oyuncular ve koçluk kadrosuydu.

Ancak Buss, perde arkasındaki bazı insanların, Los Angeles'ta kazanan bir ekip yaratmadaki katkılarını paylaştı.

Tania Ganguli, L.A. Times'a, Buss'ın Rabis ve Pelinka'dan ne şekilde bahsettiğini ve birbirlerine gösterdikleri güveni kaleme aldı:

"Yıllardır birlikte çalıştığı ve babasının da güvendiği biri olan Linda Rambis'e yaslanmıştı. İnsanlar, Rambis'i ekibin 'gizli sahibi' olarak adlandırmaya ve organizasyonda neden ve ne ölçüde güce sahip olduğunu merak etmeye başlamışlardı.

'Güçlü pozisyonlardaki kadınlardan rahatsız olabilecek insanlar olduğunu düşünüyorum. Nefreti başlatan ya da çamur atan, ona gizli takım sahibi diyen diğer insanlar için bunu tetikleyen her ne ise, bu tür şeyler çok aşağılayıcı ve cesaret kırıcıydı.'"

Buss, bu sezon şampiyonluk kadrosunun oluşturulmasında etkili olan Pelinka'ya da büyük övgü sundu. Buss, organizasyonu kazanmaya götürme konusunda kendisinin GM'lik yeteneği hakkında hiçbir zaman şüphesi olmadığını belirtti:

"Rob'ı tanırım, dürüst bir adam olduğunu biliyorum. Profesyoneldir. Son derece zekidir. Olaylara analitik bir şekilde yaklaşır. Bir problem çözücüdür. Medyada olup biten şeylere, medyadan onay alamadığınız için dikkat etmiyorum. Bu, ondan bir an bile şüphelenmeme neden olmadı."