"Beşiktaş mükemmel bir takım"

Braga Teknik Direktörü Ricardo Pinto, Beşiktaş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
'Beşiktaş mükemmel bir takım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ekim 2019 20:03
Braga Teknik Direktörü Ricardo Pinto, UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş ile oynayacakları maç öncesinde basın toplantısında soruları yanıtladı.

Beşiktaş'ın zorlu bir süreçten geçtiğini kaydeden Pinto, "Zor bir atmosfer fakat bu sefer oynayacağımız Avrupa Ligi. Her maça kazanma arzusuyla çıkıyoruz, yarın da kazanmak için sahada olacağız. Son maçlarda aldıkları sonuçlar nedeniyle baskı altında olabilirler. Şu anda grupta 0 puandalar ve hafta sonunda da Galatasaray ile çok önemli maça çıkacaklar. Baskı altında olmalarını avantajımıza çevirebiliriz" dedi.

"ÇOK ÖNEMLİ OYUNCULARI VAR"

Temsilcimizdeki eksikler ile ilgili görüşleri sorulan teknik adam, "Burak Yılmaz'ın oynayamacağını biliyoruz fakat Beşiktaş'ta çok önemli futbolcular var. Aynı zamanda bizim de sakatlıklarımız var. Beşiktaş mükemmel bir takım, kaliteli oyuncuları var, ilerde sonucu değiştirebilecek çok oyuncu var. Kompakt oynamak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş taraftarının farkında olduğunu da belirten çalıştırıcı, "Önceden iyi sonuçlar aldık Türkiye'de ama yarın farklı bir durum var. Türk taraftarları tutkulu, burada oynamak zor ama yarın elimizden geleni yapacağız. Futbolcular için de böyle atmosferlerde oynamak iyidir, daha iyi motive olabilirler. Boş statta oynamaktansa, böyle statlarda daha iyi motive olabiliyorlar" diye konuştu.

Braga'nın orta saha oyuncusu Joao Palhinha ise her zaman 3 puanı amaçladıklarını belirterek, "Kazanırsak avantaj yakalayacağız. O yüzden yarın da kazanmak için sahaya çıkacağız. Bu tür statlarda oynamak bizi motive ediyor. Yarın da böyle olacak. Beşiktaş mükemmel takım, kaliteli oyuncuları var." diye konuştu.Tümü
TÜMÜ