Beşiktaş - Alanyaspor maçında penaltı tartışmaları

Beşiktaş ile Alanyaspor'un karşı karşıya geldiği mücadelede tartışmalı penaltı pozisyonları yaşandı.

Haber; Sporx.com
Beşiktaş - Alanyaspor maçında penaltı tartışmaları
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ekim 2019 17:05
Süper Lig'in 7. haftasında Beşiktaş ile Alanyaspor'un karşı karşıya geldiği karşılaşmada iki önemli penaltı pozisyonu yaşandı. Önce karşılaşmanın 11. dakikasında Alanyaspor'un itiraz ettiği bir pozisyon oldu.

Kullanılan korner sonrasında Welinton'un yaptığı kafa vuruşunda top kaleye doğru giderken Domagoj Vida'ya çarptı ve Alanyaspor'da oyuncular penaltı için maçın hakemi Arda Kardeşler'e çok ciddi itirazlarda bulundu.

Kardeşler pozisyonun nizami olduğuna karar verdi ve oyunu devam ettirdi.YİNE EL, YİNE PENALTI BEKLENTİSİ

2. yarıda Alanyaspor'un bir penaltı beklentisi daha oldu. 64. dakikada Atiba'nın eline çarpan topta Alanyaspor bir ğenaltı daha bekledi ancak hakem devam kararı verdi.DİLMEN: "FİKRET ORMAN BİLE VERİRDİ"

Maçı değerlendiren Dilmen, Atiba'nın pozisyonunun penaltı olduğunu kaydederken, "Atiba'nın eline gelen bir penaltı pozisyonu var, penaltı değil bu, pen'yedi'. Fikret bey bile penaltı verir, o kadar penaltı pozisyon. Aldın buradan maçı, buraya verdin" yorumunu yaptı.

AHMET ÇAKAR: "ALANYASPOR KATLEDİLDİ"

Ahmet Çakar ise pozisyon sonrasında MHK'ya çağrıda bulunurken, "Yazıklar olsun böyle düzene . Beşiktaş ı yarışa sokmak icin Alanyaspor katledildi. Beşiktaş ın penaltısı kesin yanlış. Alanya nın ise verilmeyen mutlak penaltısı var . Alın o VAR sistemini de. Günden güne ligimiz kirleniyor. Bunun baş sorumlusu yetersiz , bilgisiz MHK dir . Nihat Özdemir federasyonunun ne kadar umurunda bilmiyorum." dedi.Tümü
TÜMÜ