whatsapp'ın özellikleri, whatsapp nasıl indirilir? whatsapp ne işe yarar?

WhatsApp son günlerde sıklıkla gündeme gelmeye başladı, bunun en büyük sebebi ise yeni özelliklerin gelmesidir. İşte Whatsapp'ta son gelişmeler ve tüm detaylarla sizlerleyiz.

28 Kasım 2018 05:24
whatsapp'ın özellikleri, whatsapp nasıl indirilir? whatsapp ne işe yarar?
WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın özellikleri nelerdir? İşte detaylar...

WHATSAPP'TA YENİ ÖZELLİK

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp, bir kez daha yeni özelliği ile gündemde. Zira WhatsApp'ın iOS kullanıcıları için sunacağı yeni özellik gün yüzüne çıkartıldı.

Yeni özellikler yolda

Daha önce yaptığı sızıntılar ile tanınan WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre, iOS beta 2.18.110.1 sürümü ile birlikte grup görüntülü konuşma özelliği için yeni kullanıcı arayüzü bizlere sunulacak. Paylaşılan görsele baktığımız zaman, grup çağrısı yapacağımız arayüz baştan aşağıya yeniden tasarlanmış durumda. Peki bu yenilik bizlere neler sunacak?

WHATSAPP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

WhatsApp iOS gruplarında sağ en üst köşede artık bir arama butonu yer alacak.

Detaylar henüz paylaşılmadı
Bu arama butonu ile kolay bir şekilde arkadaşlarınız ile grup görüntülü konuşma başlatabileceksiniz. Henüz bu sistemin nasıl çalışacağı konusunda detaylar paylaşılmış değil. Bildiğiniz gibi WhatsApp gruplarında 50 kişinin üzerinde katılımcıya sahip olabiliyorsunuz.

Söz konusu bu yenilik henüz Android kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil WhatsApp kanadından. Peki ya siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?WHATSAPP ÖZELLİKLERİ NELER

MESAJLAR

Kolay, Güvenilir Mesajlaşma
Aile ve arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşın*. WhatsApp, mesaj göndermek için telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır, böylece SMS ücreti ödemezsiniz.
* Veri ücreti uygulanabilir. Daha fazla bilgi için servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

GRUP SOHBETİ

Aileniz veya çalışma arkadaşlarınız gibi sizin için çok önemli olan gruplarla iletişimde kalın. Grup sohbetleriyle tek seferde 256 kişiye kadar mesaj, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Ayrıca grubunuza isim verebilir, sessize alabilir veya bildirimleri tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

WEB VE MASAÜSTÜNDE WHATSAPP

Web ve masaüstündeki WhatsApp ile tüm sohbetlerinizi bilgisayarınızla sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz. Böylece hangi cihazdan sohbete devam etmek sizin için daha kolaysa onu tercih edebilirsiniz. Masaüstü uygulamasını indirin veya başlamak için web.whatsapp.com adresine gidin.

WHATSAPP ARAMASI

Aile ve arkadaşlarınızla, başka bir ülkede olsalar bile, ücretsiz konuşun*. WhatsApp Araması veri planınızdaki dakikalar yerine telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır, böylece pahallı arama ücretleri için endişe etmenize gerek kalmaz.
* Veri ücreti uygulanabilir. Daha fazla bilgi için servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME

En kişisel bazı anlarınızı WhatsApp üzerinden paylaşıyorsunuz, işte bu nedenle uygulamamızın en son sürümünde uçtan uca şifrelemeyi geliştirdik. Uçtan uca şifrelendiğinde, gönderdiğiniz mesajlar ve aramalarınız korunmuş olur. Sadece siz ve iletişimde olduğunuz kişi bunları okuyabilir veya dinleyebilir, aradaki hiçkimse, WhatsApp bile bunları okuyamaz ve dinleyemez.

FOTOĞRAFLAR VE VİDEOLAR

WhatsApp üzerinden anında fotoğraf ve video gönderin. Hatta, sizin için en önemli olan anları yakalamak için dahili kamerayı kullanabilirsiniz. Bağlantınız yavaş bile olsa, WhatsApp'la hızlıca fotoğraf ve video gönderebilirsiniz.

Aklınızdakini Söyleyin

Bazen, sesiniz herşeyi anlatmak için yeter. Sadece tek bir dokunuşla, kısa bir merhaba demek ya da daha uzun bir hikaye anlatmak için bir Sesli Mesaj kaydedebilirsiniz.

Belge Paylaşmak Artık Çok Kolay

E-posta ve dosya paylaşma uygulamalarıyla uğraşmadan PDF, belge, e-tablo, slayt gösterisi ve daha fazlasını gönderin. 100 MB'a kadar belge gönderebilirsiniz, böylece istediğiniz herkese kolayca ne göndermek istiyorsanız gönderebilirsiniz.

WhatsApp'ta tepki çeken yenilik - 3 yıl önce Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınan dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor: WhatsApp for Business. Bildiğimiz üzere WhatsApp ilk etapta kullanıcılarından yıllık olarak 0,99 dolar kullanım ücreti alıyordu. Daha sonra Facebook bünyesine geçince bu ücret kaldırıldı. Fakat WhatsApp bu kez kurumsal hesap sistemini devreye alarak çok daha fazla gelir elde etmeyi hedefliyor.

Reuters'da yer alana habere göre şirket, işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle doğrudan iletişime geçebileceği bir sistemin testine başladı. Bu yeni özelliğin 'İşletmeler için WhatsApp' adı altında Hindistan'da test kullanımına başladığı ifade ediliyor.

Daha fazla göster
yukarı ok