Haber Tarihi: 15 Nisan 2024 16:54 - Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2024 16:54

Osmangazi Köprüsü Ne Zaman Devlete Geçecek? 2024

Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun ne zaman devlete geçeceği merak ediliyor. Ulaştırma Bakanı'ndan açıklama geldi.

Osmangazi Köprüsü Ne Zaman Devlete Geçecek? 2024
Abone Ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun işletmesi 2023 yılında değil, 2035 yılında kamuya devredilecek.

Projenin Finansmanı ve İşletmesi

Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu, yap-işlet-devret (YİD) modeliyle hayata geçirilmiş bir projedir. Bu modelde, özel sektör tarafından yapılan altyapı yatırımları, belirli bir süre boyunca işletildikten sonra kamuya devredilir.

Osmangazi Köprüsü'nün inşaatı 2016 yılında tamamlanmış ve köprü hizmete açılmıştır. Köprünün işletme süresi 22 yıl olarak belirlenmiştir. Bu süre 2038 yılında sona erecektir.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun İşletmesi

Kuzey Marmara Otoyolu'nun da işletme süresi 22 yıl olarak belirlenmiştir. Bu otoyolun da işletmesi 2038 yılında sona erecektir.

Kamuya Devredilme Süreci

Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun kamuya devredilme süreci, yap-işlet-devret sözleşmelerinde yer alan hükümlere göre gerçekleştirilecektir. Bu süreçte, köprünün ve otoyolun durumu, kalan borçlar ve diğer detaylar titizlikle değerlendirilecektir.

Sonuç

Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun kamuya devredilmesi, 2035 yılında gerçekleşecektir. Bu tarihe kadar köprü ve otoyolun işletmesi özel sektör tarafından yapılacaktır.
Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok