Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Maggette: "Kobe, büyük köpekbalıklarıyla yüzüyordu!"

Eski NBA oyuncusu Corey Maggette, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın bir NBA sezonunun zorluklarına hazırlanmak için büyük beyaz köpekbalıklarıyla yüzdüğünü açıkladı.

Haber; Sporx.com
Eski NBA oyuncusu Corey Maggette, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın bir NBA sezonunun zorluklarına hazırlanmak için büyük beyaz köpekbalıklarıyla yüzdüğünü açıkladı.

Bryant ve Maggette, Los Angeles'ta oynadıkları için çok yakın arkadaşlardı. Bir röportajda Maggette, Bryant'ın zihniyetinden ve nasıl farklı bir yapısı olduğundan bahsetti:

"Kobe'ye gelince, onun farklı olduğunu biliyordunuz. Farklı biriydi. Rob (Pelinka) ve Kobe'den aldığım telefonu hatırlıyorum. Rob beni aradı ve 'Abi, şu anda nerede olduğuma inanamazsın' dedi. 'Nerede?' dedim, 'Okyanusun ortasındayız ve Kobe kendini sezonun zorlukları için hazırlamaya çalışıyor. Büyük beyaz köpekbalıklarıyla yüzüyor.' dedi. 'Ne?!' dedim. 'Bildiğin büyük beyaz köpekbalıklarıyla yüzüyor' dedi."

"Bunu asla unutmayacağım. Bana kelimenin tam anlamıyla büyük beyaz köpekbalıklarıyla yüzdüğü bir video gönderdi. Kobe 'Hey, eğer bu Mamba'dan bir parça almak istiyorsan, köpekbalıklarıyla yüzmeye gelmelisin.' diyordu. Ben de, "Kob, köpekbalığıyla falan yüzmem abi. Bu konuda tek başınasın.' dedim. Onunki farklı bir yaklaşımdı."

Kobe'nin, kariyeri boyunca kendini maçlara ve sezonlara hazırlama biçimlerinin, ortalama bir oyuncuya göre oldukça farklı olduğu biliniyordu.