X

Kardeş şehrin takımları ringde kapıştı

Antalya'nın Manavgat ilçesinin kardeş şehri olan Almanya'nın Herford kentinden kamp için gelen Alman boksörler, Manavgatlı boksörlerle idman maçı yaptı.

Haber; DHA, Fotoğraf; DHA
Abone Ol
Kardeş şehrin takımları ringde kapıştı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ekim 2022 16:03
Antalya'nın Manavgat ilçesinin kardeş şehri olan Almanya'nın Herford kentinden kamp için gelen Alman boksörler, Manavgatlı boksörlerle antrenman maçı yaptı.

Manavgat'ın kardeş şehri Almanya'nın Herford kentinden kamp için ilçeye gelen BSV 1929 Herford E.V. boks takımının sporcuları, Manavgat ve Alanyalı boksörlerle antrenman maçı yaptı. Manavgat'ta bir boks okulunda yapılan antrenman maçı gerçeğini aratmadı.

Kamp için kardeş şehir Manavgat'ı tercih ettiklerini belirten BSV 1929 Herford E.V. boks takımının Türk asıllı antrenörü Merve Güleç, her iki kent arasındaki dostluk ve kardeşlik bağını daha da güçlendirmek istediklerini ifade etti.

2002 yılında Herford ile kardeş şehir olan Manavgat'ta, Herfordlu sporcuları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını anlatan Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ise, "Bugün boks için buradaydık, bundan sonra diğer branşlar için Herford'dan gelecek takımları ağırlamak isteriz. Bu voleybol branşı olabilir, basketbol branşı olabilir. Tüm branşlarda Herfordla kardeşliğimizi pekiştirmek için etkinlikler yapmak istiyoruz" diye konuştu.
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ