Kanserle savaşan McDonald'ın transfer taksidi için mahkeme!

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City, kanser tedavisi gören defans oyuncusu Angus McDonald'ın transferinden kalan son taksidi Barnsley'e ödememe kararı aldı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Kanserle savaşan McDonald'ın transfer taksidi için mahkeme!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Kasım 2019 10:44
İngiltere Championship ekiplerinden Hull City tromboz ve şimdi de kanser tedavisi gören defans oyuncusu Angus MacDonald'ın bonservisini ödemeyi reddediyor.

Ocak 2018'de Barnsley'den Hull City'ye transfer olan MacDonald transfeinin ardından kadroda hemen yer bulmuş ve ikinci kaptanlığa kadar yükselmişti. Ağustos ayına kadar istikrarlı bir şekilde Hull forması giyen MacDonald'ın sağlığı bir anda kötüleşti ve İngiliz futbolcu uzun bir süre sahalardan uzak kaldı.

Tedavisine başlanan MacDonald, Eylül ayında bir kabus daha yaşadı ve bu kez de bağırsak kanserine yakalandı. Hull, yaptığı açıklamada "Onun fiziksel ve zihinsel iyiliği şu anda bir numaralı önceliğimizdir" dese de yaşanan gelişmeler pek de o yönde olmadı.

MacDonald, kanser ile savaşırken; Barnsley, Hull City ile iletişime geçerek transfer son taksidini ödemeyeceğini ve futbolcunun satışından önce de yapılan sağlık kontrollerinde vucüdunda demir eksikliği tespit edildiğini bildirdi.

Barnsley teknik direktörü Paul Hackingbott de McDonald'ın Hull'e transferinden önce oyuncunun fiziksel durumunu açıkça etkileyen önemli derecede demir eksikliği olduğunu açıkladı ancak Hull, buna rağmen İngiliz futbolcuyu transfer etti.

Hull'e transfer olmasının ardından iki gün sonra maça çıkan ve 90 dakikada sahada kalan McDonald maçın ardından yaptığı açıklamada, "Demir seviyesinin fırladığını" ifade etti ve İngiliz basını da kendisine "Demir Adam" lakabını taktı.

Yaşanan tüm gelişmelerin ardından bugüne dönüldüğü zaman; Barnsley, McDonald'ın transferinden kalan son taksit için Hull'un kapısını çaldı ancak Hull, İngiliz futbolcunun sağlık problemlerini gerekçe göstererek bu parayı ödemeyeceklerini iletti. Hull ile Barnsley arasındaki "ödeme" krizi mahkemeye taşınırken; İngiliz futbolcu McDonald, kanserle olan savaşını en güçlü şekilde sürdürüyor.

Şans yanında olsun Demir Adam...

 Tümü
TÜMÜ