Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jordan: "Woods, golfü 'beyaz adam' sporu olmaktan çıkardı"

Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan, golfü bir beyaz adam sporundan daha fazlası haline getirdiği için, efsane golfçü Tiger Woods'a takdirlerini sundu.

Haber; Sporx.com
Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan, golfü bir beyaz adam sporundan daha fazlası haline getirdiği için, efsane golfçü Tiger Woods'a takdirlerini sundu.

Jordan, lig tarihindeki en hevesli golfçülerden biri olarak biliniyor ve bu yüzden PGA'daki ilk büyük siyahi golfçülerden biri olan Woods'un takdir etmesi, hiç de şaşırtıcı değil.

"Jack Niklaus, tabii ki oynadığı süre boyunca daha fazla kazandı. Ama Tiger bu sporu, çok farklı sınırları aştığı bir noktaya doğru evrimleştirdi ve sadece beyaz bir adamın sporu olmaktan çıkardı. Şimdi, bu onun en büyük oyuncu olduğu anlamına mı geliyor? Ya da Jack'ten daha kötü olduğu anlamına mı geliyor? Bence bu düşünceler, hiç adil değil."

G.O.A.T. KONUSUNDA, YİNE AYNI CEVABI VERDİ!

Konunun bir G.O.A.T. (Tarihin en iyisi) sohbetine dönüşmesi uzun sürmedi ve Jordan, bu konuyu aynı şekilde yorumladı:

"Ben altı şampiyonluk kazandım, Bill Russell 11 tane kazandı. Bu Bill Russell'ı benden daha iyi, ya da beni ondan kötü mü yapar? Hayır, çünkü farklı dönemlerde oynadık. Yani, tüm zamanların en iyi oyuncusunu belirlemeye çalıştığınızda, haksız bir paralel oluyor. Adil olmayan bir seçim. Sanırım bunlar Tiger'ın beraberinde yaşamak zorunda olduğu şeyler ve ona bu konuda meydan okunacak ve notu da buna göre verilecek. Ama benim için ikisi de büyük oyuncular. Asla birinin diğerinden daha büyük olduğunu söyleyemem."