Galatasaray yönetiminden Falcao için transfer açıklaması

Galatasaray'ın Kolombiyalı golcüsü Radamel Falcao, Türkiye'de çok mutlu olduğunu her fırsatta dile getirirken sarı-kırmızılı yönetim de yıldız oyuncu hakkında çıkan transfer iddialarına yanıt verdi

Haber; Sabah
Galatasaray yönetiminden Falcao için transfer açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Nisan 2020 08:30
Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldızı Falcao için özellikle Katar basınında sık sık transfer haberleri dile getiriliyor. Ancak ne Kolombiyalı oyuncunun ayrılmak gibi bir hedefi ne de G.Saray yönetiminin göndermek gibi bir planı var...

HERKES MUTLU

Bu sezon sakatlığını atlatmasının ardından performansı da sürekli artan El Tigre için G.Saray yönetimi de transfer haberlerini doğrulamazken, "Teklif de yok, isteyen de yok. Zaten gönderen de yok" diyerek Falcao ile yola devam edeceklerini açıkladı.

Ayrıca 34 yaşındaki oyuncu da ailesi ile İstanbul'da çok mutlu olduğunu ve ayrılmak gibi bir planı olmadığını sık sık dile getiriyor. G.Saray'dan yıllık 5 milyon Euro garanti ücret alan yıldız oyuncunun 2 sezon daha mukavelesi bulunuyor.

1 SORU 1 CEVAP | LEVENT TÜZEMEN

Yüksek ücretli oyunculara başta Falcao olmak üzere teklif gelirse strateji ne olmalı?
MALI açıdan futbol kulüplerine ağır bir darbe indiren Covid-19 artık pahalı transferler döneminin de kapanmasına yol açacaktır. Juventus ve Barcelona gibi dev kulüpler oyuncu maaşlarında indirime gidiyorsa Türkiye'de de büyük kulüpler pahalı oyuncularından öncelikle indirim talebinde bulunacaktır. Falcao G.Saray'ın gövdeli bir transferidir. Ancak aldığı ücret de el yakmaktadır. Eğer Arap ülkelerinden bir teklif gelir, Kolombiyalı yıldız da kabul ederse bence G.Saray tekliflere sıcak bakabilir. Çünkü bu transferler oyuncunun talebi ile gerçekleşir. Yönetimin "teklif gelirse satarız" sözünün stratejik olmadığını düşünüyorum. Ama Falcao'nun da Türkiye'de mutlu olduğunu dile getirdiğini hatırlatırım.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ