Fatih Terim: "Falcao kırmızı görmedi, verelim dediler"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Erzurumspor'u deplasmanda 2-1 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Fatih Terim: 'Falcao kırmızı görmedi, verelim dediler'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ekim 2020 20:29
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Erzurumspor karşısında aldıkları 2-1'lik galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Erzurum'un genelde Galatasaray için iyi şeylerin başlangıcı olduğunu ifade eden Terim, "Zaman zaman iyi olmasak da oyunun genelinden memnunum. Genel olarak kontrolümüzde geçti, daha önce koparabilirdik maçı ama olmadı. Üç puan en azından bizim için moral oldu, küçük bir moral oldu. Ümit ederim iyilerin başlangıcı olur burası. Erzurum, genel olarak bir şeylerin başlangıcı oluyor" ifadelerini kullandı.

Hakem kararlarını ve Falcao'nun kırmızı kartını da yorumlayan Terim, "Etebo'nun ikinci sarısından önce, Alanyalı 9 numaralı futbolcunun Luyindama'ya müdahalesi var. Tabii bizim Luyindama 'Ah' demediği için bir şey yok. Bizim 10'a 11'e göre daha fazla antrenman yapmamız gerekli demek ki. Bizim hakemler, 'Falcao hiç kırmızı görmedi verelim de rekor kıralım' dediler herhalde. Nerede gördü; Türkiye'de gördü! Saçma sapan kartlar" şeklinde konuştu.

"BAZI HAKEMLER NEDEN VERİLMİYOR?"

Maçlarına gelmeyen hakemlerin olduğunu söyleyen deneyimli hoca, "Hakem konularında çok konuşmak istemiyorum çünkü konuşunca ceza yiyorum, çok da adil olmuyor açıkçası. Benim anlamadığım bir şey var, bir takım hakemler bize uzun zamandır gelmiyor, niye gelmiyor, onu da bilmiyorum. Bizim bir maçımızda kötü yönetim gösterebilir, eyvallah. Cezasını federasyon veriyor zaten, ondan sonra niye? O zaman hakem kalmaz. Biz herkese açığız, kimsenin de peşinden gitmiyoruz. Benim böyle bir şeyim olmadı, kızarım belki. Onlarca maç ceza yediğimiz hakem raporları da oldu ama futbol devam ediyor. Her hakemin bize verilmesi doğru bir karardır, tabii ki hata yapmıştır, yanlış olmuştur, o maçta mağlup da olmuş olabiliriz ama böyle olmalı. Öbür türlü, hakem kararları hep tartışılıyor." dedi.

VAR'ın kullanımının tartışmaları arttırdığını da söyleyen tecrübeli antrenör, "VAR, futbolu var etmek için geldi ama maalesef, kamera fazlalığı olmasına rağmen şikayetler arttı. Ben de VAR için oy kullanmama rağmen, bu gidişle olaylar başka bir yere evrilecek gibi. VAR sağlama yapmak için koyuldu ama onunla berabere daha enteresan işler oluyor." mesajını yolladı.
Tümü
TÜMÜ