CBC Sport izle! Azeri kanalı CBC Sport nasıl izlenir? CBC Sport uydu frekans bilgileri

Ülkemizde CBC Sport zaman zaman en çok aranan kanallardan biri olarak dikkat çekiyor. CBC Sport'un uydu frekans bilgileri, arama sonuçlarından ulaşılmaya çalışılıyor. İşte Azerbaycan kanalı hakkında tüm bulmak istedikleriniz.

14 Aralık 2018 04:03
CBC Sport izle! Azeri kanalı CBC Sport nasıl izlenir? CBC Sport uydu frekans bilgileri
CBC Sport, Türkiye'de en çok bilinen kanallardan biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle sporseverler zaman zaman, CBC Sport üzerinden maçları izlemek için internet üzerinden sorgulamalar gerçekleştiriyor.
Peki CBC Sport frekans bilgileri nedir? Canlı olarak CBC Sport nasıl izlenir? Bu soruların cevaplarını arayanlar haberimizde bilgileri bulabilirler.

CBC SPORT KANALI FREKANS BİLGİLERİ

Uydu: AzerSpace 46°
Frekans: 11135 H 27500

CBC SPORT KANALI NASIL İZLENİYOR?

CBC Sport kanalı, AzerSpace 46° uydusundan yayın yapmakta. Öncelikle uydunuzun AzerSpace 46° uydusu olmak zorunda. Bu şartı sağladıktan sonra CBC Sport'u frekans ayarlarını girerek izleyebilirsiniz.CBC Sport kanalını tek çanakla nasıl izlerim?


1. aşama: Eğer Türksat çanağına ayarlayacaksanı; çanak anteninizde bulunan mevcut Türksat LNB'sinin tam olarak sağ bitişiği(arkadan bakınca) 2. LBN'yi yerleştirin. Bu yerleştirme işlemini bant-plastik kelepçe veya multifeed denen 2-3-4... uyduyu izleme şansı veren aparatı alarak da yapabilirsiniz.

2. aşama: Azerspace LNB'sini sabitledikten sonra Türksat LNB'sinden gelen kablo ile Azerspace LNB'sinden gelen kabloları birleştirmek için diseq kullanmanız gerekmektedir. Türksat LNB'sinden gelen kabloyu, diseqc'in 1. girişine, Azerspace LNB'sinden gelen kabloyu ise diseqc'in 2. girişine takınız. Diseqc'in ortasındaki giriş ise uydu cihazına Receiver'e gidecektir.

3. aşama: Uydu alıcınızdan Menü-Uydu ekle bölümünden Azersat46 ekleyip bu uydu için Anten/Diseqc ayarlarından diseqc 1-2-3- veya a-b-c olarak seçiniz. Azerspace uydusunun diseqc girişini TV'den de ''2''(B) Türksat'ın TV'den diseqc girişini ise diseqc 1(A) olarak seçiniz.

4. aşama: Daha sonra kanalların frekanslarını manuel olarak girip taratın. İdman/ CBC Sport HD / Az TV SD yayınları için cihazına Biss şifre girmeniz gerekecektir.

AZERBAYCAN TELEVİZYON KANALLARI
A
Alternativ TV
ANS TV
Azad Azerbaycan International TV
Azad Azerbaycan TV
AzTV

G
Günaz TV

L
Lider TV

M
Medeniyyet TV

R
Region TV

S
Space TV

X
Xazar TV

İ
İctimai TV
İdman Azerbaycan TV

Daha fazla göster
yukarı ok